Notowania

energia
29.07.2019 12:02

PGE. Oświadczenie ws. utrzymania cen energii z 2018 r. Wydłużone godziny obsługi interesantów

W poniedziałek 29 lipca mija termin składania oświadczeń ws. utrzymania cen energii z czerwca 2018 r. m.in. przez mikro i małych przedsiębiorców. PGE wprowadza dodatkowe udogodnienia, m.in. wydłużając godziny obsługi interesantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
PGE - oświadczenie. Wydłużone godziny obsługi interesantów

Jak przypomina Polska Grupa Energetyczna (PGE), podmioty spełniające przesłanki z art. 5 ust. 1a pkt. 2-5 ustawy, tj. mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy, mają prawo korzystać w II półroczu 2019 r.z obniżonych cen energii elektrycznej.

W tym celu wymagane jest, by do poniedziałku, 29 lipca 2019 r., podmioty te złożyły oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Jak wskazuje PGE, można zrobić to osobiście we wszystkich biurach obsługi klienta PGE Obrót i PGE Dystrybucji, listownie (decyduje data stempla pocztowego) oraz mailem (nie skan dokumentu, ale z podpisem kwalifikowanym).

PGE tym samym wprowadza dodatkowe udogodnienia dla przedsiębiorców, samorządów i szpitali wydłużając m.in. godziny obsługi interesantów. Biura Obsługi Klienta PGE Obrót, a także w Punkty Obsługi Klienta Dystrybucyjnego będą czynne w poniedziałek w godz. 8.00-24.00.

Zobacz: Mój prąd. Rusza nowy program rządu. "Warto się po te pieniądze schylić"

Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej można przesłać listownie na adres: PGE Obrót, ul. 8-go Marca 6, 35-959 Rzeszów. Jak informuje spółka, przyjmowane będę także oświadczenia nadane w poniedziałek, 29 lipca 2019 r.

Oświadczenie można również przesłać drogą elektroniczną na adres serwis@gkpge.pl, pod warunkiem, że będzie ono opatrzone podpisem kwalifikowanym. Ze względów prawnych skan dokumentu nie będzie honorowany.

W przypadku gospodarstw domowych i innych odbiorców końcowych z grupy taryfowej Gx w całym roku 2019 obowiązują ceny z roku 2018. Tym samym nie ma wymogu składania oświadczeń przez tych klientów.

Wszystkie najważniejsze informacje związane z kwestią ustawy, w tym również wzór oświadczenia, znajdują się na stronie: pge-obrot.pl/O-Spolce/informacja-dla-klientow-pge-obrot-s.a.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-07-2019

S.A.B.A wystarczyło o tym poinformować 30 czerwca, a nie trzymać to w tajemnicy przed społeczeństwem, nie byłoby żadnych kolejek.

26-08-2019

marttyśPGE stwierdziło, że złożone oświadczenie pocztą w dniu 29 lipca zostało złożone bezskutecznie ze względu na złożenie przedmiotowego oświadczenia po … Czytaj całość

29-07-2019

ElkaNiestety.... Udogodnienia!? Punkt PGE Dystrybucja we Włodawie nie przyjmowali wniosków!!

Rozwiń komentarze (3)