Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piątka Kaczyńskiego. Spółki mogą zostać zmuszone do dołożenia się do obietnic PiS

Kosztowy plan Jarosława Kaczyńskiego wymusza sięgnięcie po dodatkowe pieniądze. Spółki Skarbu Państwa mogą temu posłużyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Cały naród buduje sukces tzw. Piątki Kaczyńskiego – pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Jak wskazuje, spółki Skarbu Państwa mogą zostać zmuszone, aby dołożyć się do kosztownych obietnic wyborczych PiS.

Obejrzyj: Marek Belka bezlitosny dla Teresy Czerwińskiej. "Budżet do wygrywania wyborów"

Przypomnijmy, że koszt tego pakietu szacuje się na 40 mld zł. Premier Morawieckie już mówi o konieczności szukania rezerw w poszczególnych resortach. Z ustaleń dziennika wynika, że pismo nakazujące szukać oszczędności w ministerstwach może trafić do nich na dniach. Aby uniknąć radykalnych cięć, pisze "DGP", rząd może zacząć drenować firmy.

Od dojścia do władzy PiS dochody państwa z dywidend mocno spadły, choć zyski firm w większości przypadków się poprawiły. W ostatnich latach wpłynęło z tego źródła 5,2 mld zł – zauważa dziennik.

Tegoroczny plan budżetowych wpływów z dywidend też nie wygląda ambitnie – 2,8 mld zł ma wpłynąć w 2019 r.

Jeśli rząd zdecydowałby się na sięgnięcie po większe pieniądze z państwowych firm, może zmienić się podejście do dywidend – zaznacza "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-03-2019

Bolek123Szkoda że pis nie stosuje własnej zasady "wystarczy nie kraść" i dalej ograbia Polaków z czego się da byle tylko zostać przy korycie , oczywiście … Czytaj całość

28-03-2019

AnoPiS doprowadzi te spolki do bankrutwa, jak i caly kraj

28-03-2019

KrzysztofŁupienie już się zaczyna, ropa na rynkach tanieje a Orlen gwałtownie podnosi ceny benzyn.

Rozwiń komentarze (24)