Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

"Nowa Piątka" PiS będzie promowana za nasze. KPRM szuka agencji

39
Podziel się

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów będzie promowała "Nową Piątkę" oraz działania rządu. Skoro KPRM, to z publicznych pieniędzy. Rząd PiS będzie reklamował się w prasie.

KPRM będzie promować rząd PiS i "piątkę Kaczyńskiego"
KPRM będzie promować rząd PiS i "piątkę Kaczyńskiego" (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDpbvgWJ

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów planuje kampanię, w której promowany ma być nowy program i aktualne działania rządu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. I jak dodaje, reklama ma ponadto "poinformować potencjalnych beneficjentów o korzyściach przysługujących im z tych uprawnień".

O jakie uprawnienia chodzi? Można się domyślać, że będzie to kampania skierowana do rodziców pobierających 500+, emerytów i rencistów pobierających "trzynastki" czy młodych pracowników do 26 roku życia. To oni są głównymi beneficjentami "Nowej Piątki". Ta zakłada jeszcze przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych oraz ulgi dla pracowników.

bDpbvgWL

Kampania reklamująca rząd PiS za publiczne pieniądze ma być zrealizowana do 29 czerwca. Ma obejmować emisję całostronicowych reklam w dwóch dziennikach ogólnopolskich o miesięcznej sprzedaży ogółem powyżej 100 tys. egzemplarzy.

Zobacz także: Obejrzyj: Piątka Kaczyńskiego. Belka: Elektorat się nie zwiększy

Tytuły będą wyłonione na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) za styczeń tego roku. Kancelaria Premiera ogłosiła przetarg i szuka w ten sposób agencji, która wykupi powierzchnie reklamowe w dwóch ogólnopolskich dziennikach.

bDpbvgWR

W obu dziennikach ma pojawić się do pięciu reklam, które zajmą całą stronę. W tym minimum trzy reklamy mają być umieszczone na trzeciej stronie dziennika. Reklamy będą też publikowane w dniach tygodnia o najwyższej sprzedaży danego tytułu.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, ma też zagwarantować KPRM, że w dniu publikacji na sąsiadujących stronach nie będą publikowane treści "o charakterze sensacyjnym lub deprecjonującym KPRM, lub o tematyce zawartej w jej reklamach" - czytamy w informacji portalu.

Oferty od zainteresowanych agencji czy wydawców mogą spływać do KPRM do 1 kwietnia, po wpłacie 18 tys. zł wadium.

bDpbvgWS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDpbvgXm
KOMENTARZE
(39)
syjo
2 lata temu
Chcą reklamy niech płacą z własnej kieszeni
gośc321
2 lata temu
Jeżeli to prawda to Państwowa Komisja Wyborcza powinna sie tym zainteresować bo to są wtedy pieniądze na kampanię wyborczą.
pl
2 lata temu
Przyjdzie czas na tych złodziei.
bDpbvgXn
Janek
2 lata temu
A pytaliście narodu, czy wyraża zgodę na wasze fanaberie ??
polak
2 lata temu
Będą zwracać z wlasnych majątków to co sprzeniewierzyli
...
Następna strona