Notowania

"Nowa Piątka" PiS będzie promowana za nasze. KPRM szuka agencji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów będzie promowała "Nową Piątkę" oraz działania rządu. Skoro KPRM, to z publicznych pieniędzy. Rząd PiS będzie reklamował się w prasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
KPRM będzie promować rząd PiS i "piątkę Kaczyńskiego" (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów planuje kampanię, w której promowany ma być nowy program i aktualne działania rządu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. I jak dodaje, reklama ma ponadto "poinformować potencjalnych beneficjentów o korzyściach przysługujących im z tych uprawnień".

O jakie uprawnienia chodzi? Można się domyślać, że będzie to kampania skierowana do rodziców pobierających 500+, emerytów i rencistów pobierających "trzynastki" czy młodych pracowników do 26 roku życia. To oni są głównymi beneficjentami "Nowej Piątki". Ta zakłada jeszcze przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych oraz ulgi dla pracowników.

Kampania reklamująca rząd PiS za publiczne pieniądze ma być zrealizowana do 29 czerwca. Ma obejmować emisję całostronicowych reklam w dwóch dziennikach ogólnopolskich o miesięcznej sprzedaży ogółem powyżej 100 tys. egzemplarzy.

Obejrzyj: Piątka Kaczyńskiego. Belka: Elektorat się nie zwiększy

Tytuły będą wyłonione na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) za styczeń tego roku. Kancelaria Premiera ogłosiła przetarg i szuka w ten sposób agencji, która wykupi powierzchnie reklamowe w dwóch ogólnopolskich dziennikach.

W obu dziennikach ma pojawić się do pięciu reklam, które zajmą całą stronę. W tym minimum trzy reklamy mają być umieszczone na trzeciej stronie dziennika. Reklamy będą też publikowane w dniach tygodnia o najwyższej sprzedaży danego tytułu.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, ma też zagwarantować KPRM, że w dniu publikacji na sąsiadujących stronach nie będą publikowane treści "o charakterze sensacyjnym lub deprecjonującym KPRM, lub o tematyce zawartej w jej reklamach" - czytamy w informacji portalu.

Oferty od zainteresowanych agencji czy wydawców mogą spływać do KPRM do 1 kwietnia, po wpłacie 18 tys. zł wadium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kprm, kampania, wybory, pis, Piątka Kaczyńskiego, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2019

syjoChcą reklamy niech płacą z własnej kieszeni

26-03-2019

gośc321Jeżeli to prawda to Państwowa Komisja Wyborcza powinna sie tym zainteresować bo to są wtedy pieniądze na kampanię wyborczą.

26-03-2019

plPrzyjdzie czas na tych złodziei.

Rozwiń komentarze (39)