Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

"Nowa Piątka" PiS będzie promowana za nasze. KPRM szuka agencji

39
Podziel się:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów będzie promowała "Nową Piątkę" oraz działania rządu. Skoro KPRM, to z publicznych pieniędzy. Rząd PiS będzie reklamował się w prasie.

KPRM będzie promować rząd PiS i "piątkę Kaczyńskiego"
KPRM będzie promować rząd PiS i "piątkę Kaczyńskiego" (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów planuje kampanię, w której promowany ma być nowy program i aktualne działania rządu - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. I jak dodaje, reklama ma ponadto "poinformować potencjalnych beneficjentów o korzyściach przysługujących im z tych uprawnień".

O jakie uprawnienia chodzi? Można się domyślać, że będzie to kampania skierowana do rodziców pobierających 500+, emerytów i rencistów pobierających "trzynastki" czy młodych pracowników do 26 roku życia. To oni są głównymi beneficjentami "Nowej Piątki". Ta zakłada jeszcze przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych oraz ulgi dla pracowników.

Kampania reklamująca rząd PiS za publiczne pieniądze ma być zrealizowana do 29 czerwca. Ma obejmować emisję całostronicowych reklam w dwóch dziennikach ogólnopolskich o miesięcznej sprzedaży ogółem powyżej 100 tys. egzemplarzy.

Zobacz także: Obejrzyj: Piątka Kaczyńskiego. Belka: Elektorat się nie zwiększy

Tytuły będą wyłonione na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) za styczeń tego roku. Kancelaria Premiera ogłosiła przetarg i szuka w ten sposób agencji, która wykupi powierzchnie reklamowe w dwóch ogólnopolskich dziennikach.

W obu dziennikach ma pojawić się do pięciu reklam, które zajmą całą stronę. W tym minimum trzy reklamy mają być umieszczone na trzeciej stronie dziennika. Reklamy będą też publikowane w dniach tygodnia o najwyższej sprzedaży danego tytułu.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, ma też zagwarantować KPRM, że w dniu publikacji na sąsiadujących stronach nie będą publikowane treści "o charakterze sensacyjnym lub deprecjonującym KPRM, lub o tematyce zawartej w jej reklamach" - czytamy w informacji portalu.

Oferty od zainteresowanych agencji czy wydawców mogą spływać do KPRM do 1 kwietnia, po wpłacie 18 tys. zł wadium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(39)
Henryk
3 lata temu
Ale nie kwituje
Henryk
3 lata temu
Będziecie mi płacić amen....Ja wszystko co dają biorę...
glock
3 lata temu
złodzieje
Mariusz
3 lata temu
Panie jarku partio pis prosze was wypielac
wyborca
3 lata temu
Dość tego PISowskiego Bizancjum ! Trzeba ich pogonić w wyborach.
...
Następna strona