Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Piątka Kaczyńskiego". Wyborcy PO wyrazili swoje zdanie

Zdecydowana większość elektoratu Platformy mówi "nie" nowemu, sztandarowemu programowi PiS. Wyborcy, którzy chcą zagłosować na PO, nie są jednak zgodni, co zrobić z przeznaczonymi na "piątkę" miliardami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Burakowski/REPORTER)
Wyborcy PO mocno się różnią w pomysłach, na co przeznaczyć miliardy z "piątki" (Fot: Adam Burakowski/REPORTER)

Prawie 65 proc. wyborców PO nie chce, by popierana przez nich partia zagłosowała za tzw. "Piątką Kaczyńskiego". Nieco ponad 33 proc. elektoratu PO mówi "stanowcze nie" nowemu pomysłowi PiS. Tylko 18 proc. wyborców chce poparcia programu - wynika z badania instytutu Ariadna dla Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Na co zatem wydać ok. 45 mld zł, bo właśnie takie fundusze ma pochłonąć "piątka Kaczyńskiego"? Z badania wynika, że co do tego wyborcy Platformy już zgodni nie są. Ok. 30 proc. chce część tych pieniędzy zaoszczędzić, a resztę wydać, ale na inne cele. Tyle samo opowiada się za tym, by wydać całość tych pieniędzy, ale na inne cele niż chce PiS. 29 proc. natomiast chce tych pieniędzy w ogóle nie wydawać, bo umożliwi to zmniejszenie zadłużenia państwa. 10 proc. wyborców PO z kolei w ogóle nie ma zdania w tej kwestii - wynika z analiz FOR.

"Piątka Kaczyńskiego". Ekonomista FOR: Zamiast rozdawać, można by mniej zabierać. Obejrzyj wideo:

"Piątka Kaczyńskiego" została zaprezentowana na konwencji PiS pod koniec lutego. Program zakłada wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, a także przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miastach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

ZIBI.POwskiego, LEWACKO-FASZYSTOWSKIEGO BYDŁA NIKT NIE PYTA O ZDANIE.

14-03-2019

m-53No to czekam na publiczne deklaracje, potwierdzone skanem przelewu, o rezygnacji z pieniędzy i przekazaniu ich na cele społecznie użyteczne. Sugeruję … Czytaj całość

14-03-2019

bogdan13741. nsłużba zdrowia- czyli mniejsze kolejki do wszystkiego, od leczenie raka po rehabilitację. 2. na ekologię- zamiast jakiś dotacji, to 0% VATu na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (194)