Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Piątka Kaczyńskiego". Wyborcy PO wyrazili swoje zdanie

194
Podziel się

Zdecydowana większość elektoratu Platformy mówi "nie" nowemu, sztandarowemu programowi PiS. Wyborcy, którzy chcą zagłosować na PO, nie są jednak zgodni, co zrobić z przeznaczonymi na "piątkę" miliardami.

Wyborcy PO mocno się różnią w pomysłach, na co przeznaczyć miliardy z "piątki"
Wyborcy PO mocno się różnią w pomysłach, na co przeznaczyć miliardy z "piątki" (Adam Burakowski/REPORTER, Adam Burakowski/REPORTER)
bDKySEBh

Prawie 65 proc. wyborców PO nie chce, by popierana przez nich partia zagłosowała za tzw. "Piątką Kaczyńskiego". Nieco ponad 33 proc. elektoratu PO mówi "stanowcze nie" nowemu pomysłowi PiS. Tylko 18 proc. wyborców chce poparcia programu - wynika z badania instytutu Ariadna dla Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Na co zatem wydać ok. 45 mld zł, bo właśnie takie fundusze ma pochłonąć "piątka Kaczyńskiego"? Z badania wynika, że co do tego wyborcy Platformy już zgodni nie są. Ok. 30 proc. chce część tych pieniędzy zaoszczędzić, a resztę wydać, ale na inne cele. Tyle samo opowiada się za tym, by wydać całość tych pieniędzy, ale na inne cele niż chce PiS. 29 proc. natomiast chce tych pieniędzy w ogóle nie wydawać, bo umożliwi to zmniejszenie zadłużenia państwa. 10 proc. wyborców PO z kolei w ogóle nie ma zdania w tej kwestii - wynika z analiz FOR.

Zobacz także: "Piątka Kaczyńskiego". Ekonomista FOR: Zamiast rozdawać, można by mniej zabierać. Obejrzyj wideo:
bDKySEBj

"Piątka Kaczyńskiego" została zaprezentowana na konwencji PiS pod koniec lutego. Program zakłada wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, a także przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miastach.

bDKySEBp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKySEBK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(194)
m-53
2 lata temu
No to czekam na publiczne deklaracje, potwierdzone skanem przelewu, o rezygnacji z pieniędzy i przekazaniu ich na cele społecznie użyteczne. Sugeruję Kijowskiego i Jakuba Ś. Oni się tą kasą chętnie zaopiekują :)))
bogdan1374
2 lata temu
1. nsłużba zdrowia- czyli mniejsze kolejki do wszystkiego, od leczenie raka po rehabilitację. 2. na ekologię- zamiast jakiś dotacji, to 0% VATu na piece gazowe, ogniwa PV, kolektory słoneczne, styropian, wełnę do ocieplania domów itp. 3. podniesienie kwoty wolnej od podatku w PIT. Jeszcze by się inne cele znalazło, chociażby podwyżka dla nauczycieli i dla niepełnosprawnych.
Ina
2 lata temu
Napiszcie tylko ile procent wyborców PO nie weźmie kasy z 5 Kaczyńskiego.To będzie ciekawa liczba
bDKySEBL
Ja
2 lata temu
Nigdy na po. To złodzieje nic nie dali sami się nachapali .
STAN
2 lata temu
HA HA POmatoły NIE CHCA " PIĄTKI KACZYNSKIEGO " ALE PIERWSI POLECA PO TE PIENIADZE .......ZOBACZYCIE
...
Następna strona