Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

"Piątka Kaczyńskiego". Wyborcy PO wyrazili swoje zdanie

194
Podziel się:

Zdecydowana większość elektoratu Platformy mówi "nie" nowemu, sztandarowemu programowi PiS. Wyborcy, którzy chcą zagłosować na PO, nie są jednak zgodni, co zrobić z przeznaczonymi na "piątkę" miliardami.

Wyborcy PO mocno się różnią w pomysłach, na co przeznaczyć miliardy z "piątki"
Wyborcy PO mocno się różnią w pomysłach, na co przeznaczyć miliardy z "piątki" (Adam Burakowski/REPORTER, Adam Burakowski/REPORTER)

Prawie 65 proc. wyborców PO nie chce, by popierana przez nich partia zagłosowała za tzw. "Piątką Kaczyńskiego". Nieco ponad 33 proc. elektoratu PO mówi "stanowcze nie" nowemu pomysłowi PiS. Tylko 18 proc. wyborców chce poparcia programu - wynika z badania instytutu Ariadna dla Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Na co zatem wydać ok. 45 mld zł, bo właśnie takie fundusze ma pochłonąć "piątka Kaczyńskiego"? Z badania wynika, że co do tego wyborcy Platformy już zgodni nie są. Ok. 30 proc. chce część tych pieniędzy zaoszczędzić, a resztę wydać, ale na inne cele. Tyle samo opowiada się za tym, by wydać całość tych pieniędzy, ale na inne cele niż chce PiS. 29 proc. natomiast chce tych pieniędzy w ogóle nie wydawać, bo umożliwi to zmniejszenie zadłużenia państwa. 10 proc. wyborców PO z kolei w ogóle nie ma zdania w tej kwestii - wynika z analiz FOR.

Zobacz także: "Piątka Kaczyńskiego". Ekonomista FOR: Zamiast rozdawać, można by mniej zabierać. Obejrzyj wideo:

"Piątka Kaczyńskiego" została zaprezentowana na konwencji PiS pod koniec lutego. Program zakłada wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, a także przywrócenie połączeń autobusowych w mniejszych miastach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(194)
kurtz
5 lata temu
Mam nadzieję, że ta część wyborców PO będzie konsekwentna w swoich deklaracjach i nie zostanie beneficjentem programu "piątka Kaczyńskiego". Wszak to ludzie honorowi i z budżetu nic nie wezmą szczególnie zwrotów VAT.
MAX
5 lata temu
Nieważne, że mamy XXI wiek ci ludzie dalej mają mentalność obowiązku pracy za miskę zupy. Przecież od dawna wiadomo, że "ARBEIT MACHT FREI" a nieroby muszą to zrozumieć. Hahahahahaha!!! :-)
Mick
5 lata temu
Opieką socjalną powinny być objęte osoby, które nie są zdolne do samodzielnego utrzymania, a więc niepełnosprawne w stopniu znacznym. Nie można nagradzać i utrzymywać osób dorosłych zdolnych do pracy a nie podejmujących jej, ponieważ wypłacane świadczenia, w tym osławione 500+, pozwalają na utrzymanie lepsze niż wynagrodzenie za pracę. Ciągle mnożenie świadczeń socjalnych wypycha z rynku pracy osoby w wieku produkcyjnym. Potęguje też nierówność konstytucyjną obywateli. Nie jestem wyborcą żadnej partii politycznej. Natomiast jestem za równością obywateli wobec prawa i równością w redystrybucji wypracowanej nadwyżki w dochodzie państwa.
Małgorzata
5 lata temu
No mam rozumieć że nic nie wezmiecie??a to spoko ale znając waszą hipokryzję to co innego mówicie i ci innego robicie!!!
Krys
5 lata temu
Powinni dac ludziom ktorzy ciezko pracuja a pis lekko wydaje ludzie pracujacy placa podatek od kazdej zlotowki a ci co biora 500 plus grosz nie placa. I nie zalicza sie to do dochodu gdzie sprawiedliwosc napewno nie pis
...
Następna strona