Trwa ładowanie...
bEpzzgyd

Notowania

Przejdź na

Pieniądze z UE zmienią układ sił. Polska stawia na krajową produkcję

- Pieniądze z Unii nie będą przeznaczane tylko na bezpośrednie wsparcie miejsc pracy czy pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorstw - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnych. Jak dodaje, wciąż mamy wielu przedsiębiorców, którzy w kryzysie radzą sobie bardzo dobrze. - Mamy mnóstwo pytań o konkursy na dofinansowanie badań czy innowacji - zdradziła szefowa resortu funduszy. Jarosińska-Jedynak była również pytana o reindustrializację, czyli sprowadzanie do Europy produkcji, która dziś jest przede wszystkim w Azji. - Chcielibyśmy stawiać na lokalne przedsiębiorstwa, żeby odbudować te firmy, które stały się nierentowne, a dziś są bardzo potrzebne - mówi gość programu "Money. To Się Liczy". Jak dodaje, w tym celu mogą być wykorzystywane właśnie pieniądze z Unii Europejskiej.

29-05-2020
Tagi:
inwestycje, fundusze unijne, innowacje, koronawirus, koronawirus kryzys
0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
bEpzzgyp
KOMENTARZE
(10)
badania dna
rok temu
państwa mające problemy z praworządnością i demokracją ( ciekawe które to ) nie dostaną pieniędzy więc PiS może równie odważnie planować wydatki na program lotów kosmicznych albo milion dla każdego prawdziwego polaka . Żal
Toż
rok temu
to idealna sytuacja by obecna ekipa wzmogła kradzieże na nam się należało, ojca belzebuba, czarnych karaluchów i dalej!
Anty
rok temu
Szumiący już się ustawiają w kolejkę zapewne.... po miliardzik albo dwa
bEpzzgyH
NIe dla Dudy.
rok temu
Nic ując nic dodać. Krętacze i bandyci. Pieniądze rozdają swoim i po ptokach. A firmy jak zwalniali ludzi tak będą.
alik
rok temu
UE pompuje kasę w Polskie firmy a PRL PIS w ciemnego luda nieroba, to jest właśnie różnica pomiędzy kapitalizmem a komuną. Jedni zapewniają miejsca pracy a drudzy zapewniają sobie wyborców.