Notowania

Piotr Duda: PiS nas oszukał. Mówimy dość!

- Zostaliśmy oszukani przez rząd PiS. To mocne słowa, ale po 2,5 roku dobrej współpracy, mówimy dość dzieleniu pracowników budżetówki - powiedział w piątek w TVP Info szef Solidarności, pytany m.in. o kwestię protestu nauczycieli. - Nie po to wspieraliśmy w kampaniach wyborczych i PiS i prezydenta Andrzeja Dudę, żeby być teraz spychani - dodawał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
(Fot: Adam Stepien)

Przewodniczącemu NSZZ Solidarnośc nie podoba się podejście rządu do kwestii nauczycieli i innych pracowników budżetówki. - Ci, którzy prowadzą dialog nie otrzymują nic, a wygrywają tylko ci, którzy wychodzą na ulicę - powiedział Duda w programie "Minęła 9", cytowany przez"Tygodnik Solidarność".

Zdaniem Piotra Dudy niewiele zmienia fakt, że za czasów Platformy Obywatelskiej wynagrodzenia były zamrożone. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że PO przez 8 lat mroziła wynagrodzenia. To są zwykli kłamcy, którzy oszukali wyborców. Ale PiS popełnia wielki błąd - dzieli pracowników na gorszych i lepszych - powiedział przewodniczący "S".

Piotr Duda: na ten dzień czekaliśmy długo

Dudzie nie podoba się to, że rząd nie słucha związkowców, któzy chcą rozmawiać. - Zostaliśmy oszukani przez rząd PiS. To mocne słowa, ale po 2,5 roku dobrej współpracy, mówimy dość dzieleniu pracowników budżetówki. Ci, którzy prowadzą dialog nie otrzymują nic, a wygrywają tylko ci, którzy wychodzą na ulicę - stwierdził.

Odniósł się także do protestu nauczycieli i współpracy "S" ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Jak wskazał, jego orgranizacja domaga się 15 procent podwyżki dla nauczycieli.

- Jeśli chodzi o kontakty z ZNP, to trzeba zadać pytanie panu Sławomirowi Broniarzowi, co on robi na konwencjach PO, która chociażby głosowała za delegalizacją związków zawodowych. Pan Broniarz przede wszystkim chce chyba walczyć z PiS-em, a potem dopiero walczyć o podwyżki - ocenił w TVP Info Piotr Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2019

KrysBiedny kolejny Duduś . Cmoknij w pyszczek Kacperka i jedź do SPA sobie popłakać

11-01-2019

emeryta gdzie podwyżki dla emerytów ??? Mam na myśli PODWYŻKI nie waloryzację

11-01-2019

polkaDopiero zakminiłeś??!!!! Hahhahahahaha

Rozwiń komentarze (1456)