Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PiS odbiera pieniądze Senatowi. Środki mają trafić do kancelarii premiera i ministerstw

741
Podziel się

100 mln zł, które Senat miał w tym roku zagospodarować na Polonię, prawdopodobnie nie trafi jednak do izby wyższej parlamentu. PiS przygotowało poprawkę ustawy budżetowej, która przekierowuje te pieniądze do rządu.

Senat, na czele którego stoi marszałek Tomasz Grodzki, nie dostanie 100 mln zł na pomoc środowiskom polonijnym. Tak zakłada nowa poprawka do budżetu autorstwa PiS.
Senat, na czele którego stoi marszałek Tomasz Grodzki, nie dostanie 100 mln zł na pomoc środowiskom polonijnym. Tak zakłada nowa poprawka do budżetu autorstwa PiS. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEgvOmeZ

Zgodnie z przygotowanym przez PiS projektem pieniądze mają trafić do kancelarii premiera, a także do kilku ministerstw: pracy i polityki społecznej, edukacji narodowej, spraw zagranicznych i do resortu kultury.

Poseł PiS Marcin Porzucek poinformował we wtorek, że poprawka została właśnie zgłoszona do Biura Analiz Sejmowych, a w czwartek będzie omawiana na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych - podaje PAP.

Poprawka zakłada, że niemal 60 mln zł ma trafić do kancelarii premiera, a po 10 mln zł do czterech, wymienionych wyżej ministerstw. Pieniądze te będą musiały zostać wydane w ramach "pomocy dla środowisk polonijnych", czyli na ten sam cel, który miał - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - realizować Senat.

bEgvOmfb
Zobacz także: Obejrzyj też: Budżet 2020. "Efekt propagandowy, zbliża się pogorszenie"

Tegoroczny budżet ma być pierwszym, w którym nie będzie deficytu. To jedna ze sztandarowych i najbardziej efektownych zapowiedzi rządu Mateusza Morawieckiego. Ministerstwo Finansów przewiduje, że zarówno dochody budżetu państwa, jak i wydatki w tym roku mają wynieść po ok. 435,3 mld zł.

Jednak, jak uważa Business Centre Club, założenia budżetu 2020 oparte są na zbyt wysokiej prognozie wzrostu PKB. - Oczekiwana dynamika PKB założona w budżecie na poziomie 3,7 proc. jest zbyt optymistyczną prognozą, a zerowy poziom deficytu budżetowego został oparty o jednorazowe wpływy na poziomie ok. 50 mld zł - punktuje główny ekonomista BCC Stanisław Gomułka.

bEgvOmfh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgvOmfC
KOMENTARZE
(741)
Pspol
rok temu
Zabrac zdrajca z po,psl,sld izlkwidowac senat zablokowali ustawe o 13 emeryturze
sen atoklima
rok temu
Senat do likwidacji po co ten wrzód i 100 obiboków
,,
rok temu
zero dał podwyżki dla troli ze tak jest ich dużo
bEgvOmfD
olo
rok temu
Wydatki senatu tylko za aprobatą sejmu i to większością głosów.
Serdak
rok temu
A co to za dziwaczny twór ten senat? Po co to darmozjadom?
...
Następna strona