Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS, Porozumienie i Solidarna Polska wciąż nie podpisały umowy. "Trwają rozmowy"

6
Podziel się

Choć parlamentarna większość jednogłośnie poparła rząd Mateusza Morawieckiego, to wciąż nie została podpisana umowa koalicyjna pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Porozumieniem i Solidarną Polską.

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin (East News, Stefan Maszewski/Reporter)
bDAemelN

- Trwają rozmowy, w zdecydowanej większości osiągnęliśmy porozumienie - powiedział o umowie koalicyjnej obozu Zjednoczonej Prawicy minister środowiska w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego, a zarazem poseł Solidarnej Polski Michał Woś na antenie RMF FM. Równocześnie dodał, że częścią umowy koalicyjnej będzie zasada dyskusji nad "bieżącymi sprawami politycznymi w ramach rady programowej, która powstanie”.

Dyskusja o umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy jest o tyle istotna, że już pierwsze dni pracy nowego Sejmu pokazały znaczącego różnice w podejściu do spraw gospodarczych partii tworzących rząd.

bDAemelP
Zobacz także: 30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców, nie umierając. Będę królem życia

Co ciekawe, choć rząd nie posiada większości dla przeforsowania tej ustawy, to premier już zdążył zapowiedzieć, że spróbuje ponownie przepchnąć go przez Sejm po zapowiedzianych konsultacjach.

bDAemelV

Michał Woś na antenie RMF Fm by pytany również o Krystynę Pawłowicz jako kandydatkę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego i jej kontrowersyjne wypowiedzi z poprzednich kadencji. - Pani profesor naprawdę jest osobą wysokiej kultury osobistej w relacjach bezpośrednich. Kiedy jest cały czas atakowana, to czasami reaguje inaczej, natomiast niekwestionowane, że oceny nieskazitelności charakteru dokonuje organ, który jest uprawniony do powołania sędziego, w tym przypadku Sejm - dodał minister środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAememq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
W.Borsa
rok temu
Czy w Senacie lub Sejmie znajdą się UCZCIWE grupy posłów i senatorów, które USTAWOWO wymuszą ściganie KAŻDEGO oszustwa z urzędu – bez żadnych tzw „furtek”??? Po bezpieczeństwie, to najgroźniejsza PLAGA naszych czasów! To będzie TESTEM waszej uczciwości i PATRYJOTYZMU.
§.
rok temu
Skacza sobie do gardel,sami siebie warci.Napewno chca resortow gdzie mamona plynie wartko pod stolem.
KiP
rok temu
To nie rozmowy tylko korupcja stanowiskami i kasą! Za to powinni siedzieć w więzieniu, ale to my Polacy na to pozwalamy wybierając tych kryminalistów!
bDAememr
W.Borsa
rok temu
Czy, kto i na ile nas „oskubie” na: „kapłanów”, cmentarze, jachty, fundacje, Rydzyka i inną „radosną” twórczość? Gdzie kontrola niegospodarności i rozsądku w rozdawnictwie?
§.
rok temu
Za 8.000 zl nie idzie zyc (mowil Gowin),napewno chca resortow,gdzie mozna sie "dorobic" na pokolenia.