Notowania

PiS, Porozumienie i Solidarna Polska wciąż nie podpisały umowy. "Trwają rozmowy"

Choć parlamentarna większość jednogłośnie poparła rząd Mateusza Morawieckiego, to wciąż nie została podpisana umowa koalicyjna pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Porozumieniem i Solidarną Polską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

- Trwają rozmowy, w zdecydowanej większości osiągnęliśmy porozumienie - powiedział o umowie koalicyjnej obozu Zjednoczonej Prawicy minister środowiska w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego, a zarazem poseł Solidarnej Polski Michał Woś na antenie RMF FM. Równocześnie dodał, że częścią umowy koalicyjnej będzie zasada dyskusji nad "bieżącymi sprawami politycznymi w ramach rady programowej, która powstanie”.

Dyskusja o umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy jest o tyle istotna, że już pierwsze dni pracy nowego Sejmu pokazały znaczącego różnice w podejściu do spraw gospodarczych partii tworzących rząd.

Przypomnijmy, że za sprawą sprzeciwu Porozumienia Jarosława Gowina, posłowie PiS musieli wycofać z Sejmu projekt ustawy likwidującej limit 30-krotności przy obliczaniu wysokości składek na ZUS.

30-krotność ZUS. Gowin: obronię przedsiębiorców, nie umierając. Będę królem życia

Co ciekawe, choć rząd nie posiada większości dla przeforsowania tej ustawy, to premier już zdążył zapowiedzieć, że spróbuje ponownie przepchnąć go przez Sejm po zapowiedzianych konsultacjach.

Mateusz Morawiecki nie odpuszcza najbogatszym.
Mateusz Morawiecki nie odpuszcza. Zapowiedział, że znów spróbuje zlikwidować limit 30-krotności

Michał Woś na antenie RMF Fm by pytany również o Krystynę Pawłowicz jako kandydatkę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego i jej kontrowersyjne wypowiedzi z poprzednich kadencji. - Pani profesor naprawdę jest osobą wysokiej kultury osobistej w relacjach bezpośrednich. Kiedy jest cały czas atakowana, to czasami reaguje inaczej, natomiast niekwestionowane, że oceny nieskazitelności charakteru dokonuje organ, który jest uprawniony do powołania sędziego, w tym przypadku Sejm - dodał minister środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 30-krotność zus, zus, składki, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

W.BorsaCzy w Senacie lub Sejmie znajdą się UCZCIWE grupy posłów i senatorów, które USTAWOWO wymuszą ściganie KAŻDEGO oszustwa z urzędu – bez żadnych tzw … Czytaj całość

21-11-2019

§.Skacza sobie do gardel,sami siebie warci.Napewno chca resortow gdzie mamona plynie wartko pod stolem.

21-11-2019

KiPTo nie rozmowy tylko korupcja stanowiskami i kasą! Za to powinni siedzieć w więzieniu, ale to my Polacy na to pozwalamy wybierając tych kryminalistów!

Rozwiń komentarze (6)