Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAB
|
aktualizacja

PiS składa pierwszą wyborczą obietnicę. "Te programy wprowadzimy na stałe"

871
Podziel się:

Podczas sobotniej konwencji programowej PiS premier Morawiecki otworzył worek z wyborczymi obietnicami. Mówiąc o realizowanych w kraju lokalnych inwestycjach, zapowiedział, że wszystkie programy dla Polski gminnej i powiatowej zostaną wprowadzone na stałe.

PiS składa pierwszą wyborczą obietnicę. "Te programy wprowadzimy na stałe"
Mateusz Morawiecki na konwencji PiS, która odbywa się pod hasłem "Programowy Ul", mówił o gospodarczych osiągnięciach rządu PiS (PAP, Marian Zubrzycki)

– (Jeśli chodzi o) wszystkie te programy, które są radością Polski lokalnej gminnej i powiatowej – możemy podjąć zobowiązanie ich kontynuacji. Będziemy kontynuować Program Inwestycji Strategicznych, Fundusz Inwestycji Lokalnych – zapowiedział w sobotę 13 maja premier Mateusz Morawiecki.

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zostanie obdarzone przez wyborców zaufaniem, te programy wprowadzimy na stałe – mówił szef rządu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kredyt 0 proc. lub 2 proc., dopłaty do najmu. Propozycje partii przed wyborami

Przypomnijmy: Program Inwestycji Strategicznych ma zwiększyć skalę realizowanych w Polsce inwestycji publicznych. Samorządy, które mają je w planach mogą otrzymać bezzwrotne dofinansowanie. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowanie można wykorzystać np. na zakup taboru, modernizację infrastruktury czy dróg powiatowych.

Natomiast Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe fundusze trafiają do gmin, powiatów i miast na inwestycje bliskie ludziom, np. budowę mostów, świetlic czy rozbudowę i wyposażenie szpitali. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Konwencja programowa PiS. Kaczyński mówi o kolejnych 8 latach rządów

W sobotę przed południem rozpoczęła się dwudniowa konwencja "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". Podczas wydarzenia mają być "wykuwane" propozycje programowe partii na zbliżające się wybory.

Konwencję otworzył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Nie twierdzę, że wszystko zostało zrobione. Nie wykonaliśmy planów w budownictwie mieszkaniowym. Ostatnio jedna z telewizji mówiła, że nie odbudowaliśmy zamków. Ja zapowiadałem na kongresie naszych partii odbudowę zamków kazimierzowskich. Wyobraźcie sobie państwo, że mielibyśmy te 200 miliardów nie na walkę ze skutkami COVID-u, tylko właśnie na te cele. Ile moglibyśmy zrobić? W tych warunkach, które były, to naprawdę uczyniliśmy niezwykle dużo i tyle samo, a nawet więcej, musimy uczynić w ciągu miejmy nadzieję następnych ośmiu lat – stwierdził lider partii rządzącej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wybory
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(871)
rtyrtyg
8 miesięcy temu
Realny stan państwa Polskiego jest taki: OPIEKA MEDYCZNA - FIKCJA (lekarze za miesiące, operacje za lata a składki WYŻYLOWANE), OBRONA KRAJU - FIKCJA (włócznie i dzidy i parę czołgów oraz samolotów - tyle by starczyło na defiladę), BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - FIKCJA (policja i służby - JEDNA MAFIA PRZESTĘPCZA współpracująca z bandziorami i PiSowcami PRZECIW uczciwym obywatelom tego kraju), GOSPODARKA - LEŻY (niszczenie polskich firm przez PiS ma dokończyć to co zainicjowało PO), DEMOGRAFIA - "LEŻY" (kobiety nie tylko nie chcą rodzić ale nawet boją się zajść w ciąże). TRADYCJA i KULTURA - "LEŻY" (LGBT wmyszane do szkół przy "pomroczności jasnej" PiSu), ROLNICTWO vel BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE - LEŻY (właśnie PiS wykończył rolnictwo "tranzytami" zachodniego zboża produkowanego na Ukrainie) itd.
rtyrtyg
8 miesięcy temu
Parę cytatów: 1. "poznacie ich po owocach”(Mt 7, 17-20)" vs "wystarczy nie kraść" czy "Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim - słuchanie obywateli" a REAL ? Obajtek i jego pałace, Komediant Główny Policji, Wiceminister Kaczyński który nic nie robi odnośnie pracy na tym stanowisku a kasę bierze, Glapiński i jego nagrody za idiotyzmy np. "dezinflacja", Szumowski i afery, Niedzielski i Ministerstwo POLAKOBÓJSTWA itd.
rrthgj
8 miesięcy temu
Zmieńmy temat: PiS WPAKOWAŁ POLAKÓW W KONFLIKT Z ROSJĄ - wypowiedzi Morawieckiego dla Daily Telegraph o "konieczności zniszczenia rosyjskiego stylu życia i Rosji jako takiej" (już usunęli orginał - w necie teraz znajdziecie "wyłagodzoną" wersję, ale kopie oryginaly ludzie mają), czy świeża DUDY o "zniszczeniu tego zwierza jakim jest Rosja", oraz cały szereg działań.
rrthgj
8 miesięcy temu
Ukraińcy NIE ZAMIERZAJĄ WALCZYĆ za interesy koncernów zachodnich i ich biznes który tamte robią mając wykupione 80 % ZIEMI ROLNEJ na Ukrainie. Oraz parę innych sektorów gospodarki. Ukraińcy NIE BĘDĄ TEŻ WALCZYĆ za te same interesy gdyby Rosja najechała Polskę, a pomoc z zachodu TO MY ZNAMY - będą "zapewniać" dopóki realnie nie zaistnieje niebezpieczeństwo, że im rakiety na Londyn czy Waszyngton nie spadną.
rthrth
8 miesięcy temu
i tak można by co do każdego aspekty życia: PiS "dba" o historię vel "kresowiacy", Wołyń, ONU-UPA itd. (jedynie pozorowane ruchy), zadbał o DEMOGRAFIĘ i ta .... "leży". Zadbał o mieszkania dla Polaków i ..... NIE MA, a jesliby się nawet pojawiły to KOSZTY WAS ZNISZCZĄ - ogrzewnia, ociepleń, NIEZGODNOŚCI Z WYTYCZNYMI UE - PiS podpisał regulację klimatyczne w ramach których ALBO ROBICIE JAK CHCE UE albo .... KARY włącznie nawet z ODBIERANIEM DOMÓW/MIESZKAŃ. Lasy "poooszły" na "waciki" dla PiSowców, ale waciki pozłacane. Niedługo wiatr będzie hulał po byłych lasach, ale .... może PiS chce tu PRERIE czyli AMERYKĘ Wam zrobić ? Złoża zasobów naturalnych ... wkrótce w całości w rękach korpo zachodnich, może coś zostanie ale tak ureguowane przepisami ŻE ŁOPATY NIE WBIJECIE nie mówiąc o wydobyciu. Mobliność GWARANTUJĄCA PRACĘ dla mieszkańców wsi, małych miasteczek itd. .... PRZESTANIE ISTNIEĆ dzięki ZGODZIE MORAWIECKIEGO na tzw. "kamienie milowe". Ale za to dostaniecie "dochód gwarantowany" czyli jałmużnę, vel "za mało by żyć, za dużo by umrzeć", ale ... TO DOPIERO JAK POZBĘDZIECIE SIĘ CAŁEGO MAJĄTKU - bo taki jest cel tego co PiS podpisał. SPÓJNOŚĆ NARODOWA I KULTUROWA ... jak ktoś ma jeszcze wątpliwości co PiS z tym ZROBIŁ .... TO NIECH IDZIE DO OKULISTY. Bezpieczeńśtwo Polaków ? FIKCJA - Policja czyli współczesne NKWD/SS nie jest dla Was, a ma być na usługach PiSowców i REALIZOWAĆ ICH CELE, przy okazji - bo to się opłaca WSPÓŁPRACUJĄC ZE ZŁODZIEJAMI I BANDZIORAMI - bo Wy 'szaraki" nic im nie zrobicie, a "oni" mogą w łeb przywalić albo żonę "przeczołgać" - ani "wysoko" ani "nisko" służby NIE SĄ DLA WAS bo im się to NIE OPŁACA.
...
Następna strona