Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

PiS ma paliwo polityczne po decyzji rządu. Prof. Wojciechowski: całkowita hipokryzja

Od 1 kwietnia rząd nie przedłuży zerowej stawki VAT na żywność. Decyzja zapadła we wtorek. Politycy PiS na platformie X piszą o "czystej przemocy materialnej wobec najbiedniejszych". To dla nich nowe paliwo polityczne? - Całkowita hipokryzja - stwierdził w programie "Newsroom" prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów. - Rząd Morawieckiego nie zapisał zerowej stawki VAT na żywność w budżecie. Minister Sebastian Skuza sam się do tego przyznał na spotkaniu Rady Dialogu Społecznego. Poza tym za rządów PiS mieliśmy do czynienia z graniem inflacją. NBP mówił, że mamy niską inflację, pamiętamy słowa Adama Glapińskiego o "unieważnieniu inflacji". Komunikacja NBP była w pełni zgodna z retoryką poprzedniego rządu. A teraz jak w końcu faktycznie mamy niską inflację i jest powód, by końcu dokonać zmiany, choć to żadna zmiana, a decyzja o braku utrzymania tarczy, no to nagle obecna opozycja mówi, że to źle. A ja uważam, że to dobra decyzja, kiedyś musimy wyjść z...
rozwiń
KOMENTARZE
(55)
Mamy się lepi...
miesiąc temu
""""gość 4 tyg. temu PiS to jedyna wiarygodna partia, która dobrze dbała o polskie interesy. Gospodarka miała się dobrze, rodziny z dziećmi miały duże wsparcie dzięki programom socjalnym, emerytom żyło się lepiej."""" ----------------------- W budynku w którym mieszkam jest 3 takich, którzy mają wsparcie dzięki programom socjalnym. 25, 34 i 46 lat. Nigdy nigdzie nie pracowali bo i po co. Ale mają się nadzwyczaj dobrze. Od rana cała trójca pędzi do pobliskiego sklepiku - nie po świeże bułeczki, tylko po piwko a w porywach winko bo ich po wczorajszym zwykle suszy. I tak cały dzień piwko, papieroska, pogaduszki przez telefon i jeszcze czasami bardziej wyszukane atrakcje. Przecież chyba po to mamy ten cały program socjalny.
sygnalista
2 miesiące temu
zostaliśmy okradzeni z 6,5 biliona zł metodą na wnuczka
Dlaczego
2 miesiące temu
Narzekacie teraz? Bo PIS przez 8 lat dał, obniżył, dodał, odjął, zadedykował, zredukował...I tak narodziła się inflacja 20%, która wydarła z kieszeni emerytów i najbiedniejszych po 200 zł od każdego uczciwie zarobionego tysiąca zł. Czyli my wszyscy finansowaliśmy dla siebie samych te wszystkie "tarcze" i inne PIS-owskie rekompensaty. Czas zrobić z tym porządek i koalicja właśnie to robi. Powoli, to prawda, ale jak się weszło do mieszkania i dopiero zobaczyło, w jakim jest stanie to trudno już teraz o parapetówkę. Najpierw remont.
obiektywny
2 miesiące temu
Ludziska narzekają na Tuska, że nie spełnił 100 obietnic, a ja uważam, że Tusk idealnie wywiązał się ze swojej roli jaką miał spełnić na rozkaz Brukseli, i to jeszcze krócej niż w 100 dni. Strach pomyśleć co będzie dalej. Nie mamy już żadnych przyczółków demokratycznych. Jeszcze została nam tylko waluta - złoty polski.
Sony
2 miesiące temu
PiS nie zgadza się z PiSem, żadna nowość
...
Następna strona