Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

PIT złożysz w dowolnym urzędzie. Zmiany w przyszłym roku

35
Podziel się:

- Ministerstwo Finansów chce, by podatnicy mogli składać zeznania podatkowe w dowolnym miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej - poinformowała wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Magdalena Rzeczkowska. Wdrożenie nowych funkcjonalności planowane jest na przyszły rok.

PIT złożysz w dowolnym urzędzie. Zmiany w przyszłym roku
W przyszłości podatnicy nie będą związani z konkretnym urzędem, właściwym dla miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej (Adobe Stock)
bFfDnQth

- W ramach zmian w Krajowej Administracji Skarbowej kierunkiem naszego działania, który zresztą jest związany z ułatwieniami i odbiurokratyzowaniem KAS, jest odmiejscowienie. Odmiejscowienie dokonywania czynności podatkowych - powiedziała Rzeczkowska, odpowiadając w Sejmie na pytania posłów.

Zobacz także: Inwestowanie krok po kroku. mBank i WP webinary

Poinformowała, że w przyszłości podatnicy nie będą związani z konkretnym urzędem, właściwym dla miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej.

bFfDnQtj

- Podatnik nie będzie związany z konkretnym urzędem skarbowym. Planujemy wdrożenie takich funkcjonalności na przestrzeni przyszłego roku. Podatnik będzie mógł składać deklarację w jakimkolwiek miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - podkreśliła.

Dodała, że nie ma możliwości, żeby wrócić do przywiązania do konkretnego urzędu skarbowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfDnQtK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(35)
Nmmf
2 miesiące temu
Bardzo dobra informacja napewno ograniczy dzialania ukladow zamknietych
retwryetyrte
2 miesiące temu
to bardziej informacja dla urzędników że ktoś cche ich zwolnić
boss
2 miesiące temu
Co za różnica, skoro i tak jest wstępnie wypełniony przez urzędników i nie trzeba go składać. Ewentualnie można przez internet.
bFfDnQtL
Ggg
2 miesiące temu
Pit jest rejestrowany w centralnym systemie, więc to ograniczenie i tak nie istnieje
Ajuś
2 miesiące temu
Nie boj nie boj. Przyjdzie PO wszystko wróci po staremu.
...
Następna strona