Trwa ładowanie...
bEhBXNaZ

Notowania

Pit Za 2020 Rok – Wszystkie wiadomości

Fiskusowi się nie spieszy ze zwrotami za PIT
68
01.06.2021 7:49

PIT ZA 2020 ROK
 / 
Fiskusowi się nie spieszy ze zwrotami za PIT

Część urzędów skarbowych oddaje z opóźnieniem nadpłaty z podatkowych zeznań za zeszły rok. Jak pisze "Rzeczpospolita", fiskus nie oddaje też odsetek za zwłokę. Skarbówka ma 45 dni na zwrot podatku z e-PIT.

Padł rekord PIT. Blisko 20 mln Polaków rozliczyło się przez internet
8
14.05.2021 10:47

PIT ZA 2020 ROK
 / 
Padł rekord PIT. Blisko 20 mln Polaków rozliczyło się przez internet

Przez pandemię i dla własnej wygody woleliśmy wysłać PIT przez internet, niż iść z nim do urzędu. Zrobiło tak o milion osób więcej niż rok wcześniej. W efekcie blisko 20 mln deklaracji za 2020 rok zostało złożonych przez internet - podaje Ministerstwo Finansów.

PIT 2020. Korekta zeznania podatkowego. Kiedy i jak ją złożyć?
20
27.04.2021 8:29

PIT
 / 
PIT 2020. Korekta zeznania podatkowego. Kiedy i jak ją złożyć?

Szybkie wypełnianie PIT-a może skutkować błędami. Co wtedy? Jeszcze nic straconego. Jeżeli przez pomyłkę zaniżyłeś swoje przychody lub zawyżyłeś koszty, to masz szansę na poprawki. Wystarczy złożyć korektę deklaracji podatkowej. I nie warto z tym zwlekać.

PIT 2020. Ulga na dziecko, darowizny czy termomodernizację. Zobacz, ile możesz zyskać
22
27.04.2021 8:29

PIT
 / 
PIT 2020. Ulga na dziecko, darowizny czy termomodernizację. Zobacz, ile możesz zyskać

Kilka tysięcy złotych za dzieci i nawet kilkanaście tysięcy za termomodernizację. Tyle można zyskać na najpopularniejszych ulgach podatkowych w tym roku. Przypominamy, że na rozliczenie z fiskusem pozostał już niecały tydzień.

PIT 2020. Kara za niedopełnienie obowiązku może zaboleć. Nawet kilkanaście tysięcy złotych
66
27.04.2021 8:28

PRAWO
 / 
PIT 2020. Kara za niedopełnienie obowiązku może zaboleć. Nawet kilkanaście tysięcy złotych

14 tysięcy złotych dla tych najmniejszych i nawet kilkadziesiąt milionów dla gigantów. Brak rozliczenia podatku może mieć bolesne konsekwencje, szczególnie że w tym roku zmieniają się w tej kwestii przepisy. A zegar tyka. Na złożenie PIT-a masz czas do końca kwietnia.

bEhBXNbb
Czekasz na zwrot od skarbówki? Nie musisz już iść do okienka
16.04.2021 16:43

WIADOMOŚCI
 / 
Czekasz na zwrot od skarbówki? Nie musisz już iść do okienka

Nowa funkcjonalność e-Urzędu umożliwia podatnikom dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Każdy będzie teraz mógł samodzielnie dowiedzieć się kiedy został, lub zostanie, dokonany zwrotu czy dojdzie do zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

Koronawirus. PIT 2020 niższy dla przedsiębiorców pracujących z domu
15
07.04.2021 7:30

PIT
 / 
Koronawirus. PIT 2020 niższy dla przedsiębiorców pracujących z domu

Pracujący z domu przedsiębiorca może zapłacić niższy podatek PIT. Dlaczego? Ponieważ fiskus zgadza się, by w kosztach mógł umieścić wydatki na czynsz, media oraz sprzęt w większym stopniu niż przed koronawirusem.

Ulga na internet dla rodziców dzieci uczących się zdalnie? Jest odpowiedź ministerstwa
4
01.04.2021 11:51

PIT
 / 
Ulga na internet dla rodziców dzieci uczących się zdalnie? Jest odpowiedź ministerstwa

Pandemia wymusiła wprowadzenie edukacji zdalnej, a ta wymaga wykorzystania szybkiego internetu. Mimo to Ministerstwo Finansów nie widzi powodów, aby wydłużyć obowiązywanie ulgi na internet - pisze "Rzeczpospolita".

Rozliczasz podatek? Uważaj. Podszywają się pod skarbówkę i kuszą zwrotem
2
26.03.2021 12:10

E-PITY
 / 
Rozliczasz podatek? Uważaj. Podszywają się pod skarbówkę i kuszą zwrotem

Przestępcy wykorzystują czas rozliczeń podatkowych do wyłudzania danych osobowych podatników. W mailach podszywają się pod ministerstwo finansów. KAS ostrzega przed nasilającymi się atakami.

bEhBXNbh
Rozliczasz się ryczałtem? W poniedziałek upływa termin
1
01.03.2021 6:42

PIT ZA 2020 ROK
 / 
Rozliczasz się ryczałtem? W poniedziałek upływa termin

1 marca mija termin składania rocznego zeznania na formularzu PIT-28. Przeznaczony jest dla ryczałtowców. Szacuje się, że jest ich w Polsce półtora miliona, a liczba ta nieustannie rośnie.

PIT 2020. Pobierałeś zasiłki z ZUS? Za kilka dni przyjdzie pismo
13
26.02.2021 14:37

ZUS
 / 
PIT 2020. Pobierałeś zasiłki z ZUS? Za kilka dni przyjdzie pismo

Rozliczenia PIT za 2020 rok ruszyły już pełną parą. Deklaracje podatkowe rozesłał też ZUS do wszystkich podatników pobierających świadczenia od Zakładu. Urząd deklaruje, że pisma trafią do wszystkich do końca lutego. Później sprawy trzeba wziąć w swoje ręce.

PIT 2021. Ulga na dziecko przysparza problemów. Rozliczasz się przez e-PIT? Uważaj! Możesz stracić pieniądze
37
26.02.2021 12:19

PIT ZA 2020 ROK
 / 
PIT 2021. Ulga na dziecko przysparza problemów. Rozliczasz się przez e-PIT? Uważaj! Możesz stracić pieniądze

Chcesz skorzystać z ulgi na dziecko? W elektronicznym formularzu zeznania podatkowego Twój e-PIT są zapamiętane dane z poprzedniego rozliczenia. Jeśli ich nie poprawisz - możesz stracić nawet kilkaset złotych. Dotyczy to głównie rodziców, którzy korzystają z ulgi na więcej niż jedno dziecko, ale nie tylko.

PIT 2020 rozliczony w ciągu 48 godzin. Pierwsi Polacy już dostają zwrot podatku
89
19.02.2021 17:49

GOSPODARKA
 / 
PIT 2020 rozliczony w ciągu 48 godzin. Pierwsi Polacy już dostają zwrot podatku

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, już ponad 756 tys. osób rozliczyło się z fiskusem. Niektórzy w najbliższych dniach powinni się spodziewać zwrotu nadpłaconego podatku. Szczęśliwcy pieniądze na koncie zobaczyli już po 48 godzinach od złożenia deklaracji.

bEhBXNbi
Twój e-PIT. Serwis internetowy nie działa
61
15.02.2021 8:49

TWÓJ E-PIT
 / 
Twój e-PIT. Serwis internetowy nie działa

W poniedziałek urzędy skarbowe miały udostępnić podatnikom wypełnione PIT-y. Na sprawdzenie zeznania będzie trzeba jednak poczekać, bo przed godz. 9 serwis internetowy przestał działać. Z czasem pojawiły się też inne problemy.

Twój e-PIT. W poniedziałek dostaniesz wypełnione zeznanie
22
15.02.2021 6:37

PIT ZA 2020 ROK
 / 
Twój e-PIT. W poniedziałek dostaniesz wypełnione zeznanie

W poniedziałek podatnicy dostaną wypełnione zeznania PIT za 2020 rok, przygotowane przez urzędy skarbowe. Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT.

PIT 2020. Ulga na darowizny. W tym roku może być szczególnie popularna
7
14.02.2021 15:44

PIT 2020
 / 
PIT 2020. Ulga na darowizny. W tym roku może być szczególnie popularna

Akcja PIT 2020 rozpoczęta. Podczas rozliczeń warto pamiętać o ulgach. O ile te na dziecko czy na internet większość kojarzy, to są również inne - mniej popularne. Wśród nich ulga na darowizny. Zyskać można nawet czterocyfrowe kwoty.

PIT 2020. Ulga na dziecko studiujące
4
09.02.2021 12:00

PIT 2019
 / 
PIT 2020. Ulga na dziecko studiujące

Rodzice pełnoletnich dzieci, które uczą się lub studiują, mają prawo do odliczenia od podatku dochodowego ulgi prorodzinnej. Jakie dodatkowe warunki trzeba spełnić, żeby zmniejszyć należny podatek? Ile wynosi ulga na dziecko w rozliczeniach składanych w 2020 roku?

PIT 2020. Ulga na dziecko a działalność gospodarcza
09.02.2021 12:00

PIT 2019
 / 
PIT 2020. Ulga na dziecko a działalność gospodarcza

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają w określonych przypadkach prawo do skorzystania z ulgi na dziecko. Jak wyglądają obowiązujące w 2020 roku regulacje? Kto może odliczyć ulgę prorodzinną? Przedstawiamy aktualne dane – wysokość ulgi oraz limity.