Trwa ładowanie...
bEEnTqsB
Notowania
Przejdź na

Ruszył sezon na rozliczenia. W tym miesiącu dostaniesz PIT

Do końca stycznia (a jako że 31. dzień miesiąca wypadał w niedzielę, to faktycznie do poniedziałku 1 lutego) - pracodawcy musieli przekazać do fiskusa, ile zarobili ich pracownicy. - Pracownicy z kolei do końca lutego mają otrzymać rozliczenie PIT-11 - przypomina Małgorzata Samborska, doradca podatkowy, partner w Grant Thornton. - Od 15 lutego Ministerstwo Finansów udostępnia usługę Twój e-PIT, gdzie będziemy mogli złożyć swoje zeznanie, nawet nie czekając na rozliczenie od pracodawcy. Gdy wejdziemy do systemu, wystarczy, że zaakceptujemy przygotowane dla nas zeznanie i PIT jest gotowy - mówiła Samborska. Przypomniała też, że zmieniły się zasady rozliczania zaliczek w ciągu 2020 r. Ma to znaczenie w przypadku podatników, którzy w ciągu roku przekraczali próg podatkowy. - Jeśli mamy jakiekolwiek ulgi do odliczania, powinniśmy to robić jak najszybciej, mamy wtedy prawo do zwrotu w terminie 45 dni - mówiła.

01-02-2021
Tagi:
0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
bEEnTqsN
KOMENTARZE
(5)
sasin mi odda...
8 miesięcy temu
dostałem nowy rachunek za prąd , SASIN mówił że 8 zł a dostałem podwyżke o 150 zł m, to samo śmieci , woda , ścieki itd Jeeeeeeeeeeeeeć PiS da
POLACY
8 miesięcy temu
ŻĄDAMY KWOTY WOLNEJ OD PODATKU 30000 TAK JAK MAJA pOSŁY !!!!!!!!!!!!!!!!
ojjjjjjjjjj
8 miesięcy temu
Całkowita kontrola obywateli w każdej dziedzinie: zdrowie, finanse. Nadchodzą straszne czasy, dotychczas oglądano to w fantastycznych filmach. Dzisiaj to jest realizowane. I to rozdawnictwo dla pasożytów i uciśnianie pracujących.
bEEnTqtf
jaa
8 miesięcy temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
TASP79
8 miesięcy temu
Uruchomiono 5G dlatego by żyło Nam się łatwiej. Powyższy artykuł to jedno z potwierdzeń.