Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Koronawirus. PIT 2020 niższy dla przedsiębiorców pracujących z domu

15
Podziel się

Pracujący z domu przedsiębiorca może zapłacić niższy podatek PIT. Dlaczego? Ponieważ fiskus zgadza się, by w kosztach mógł umieścić wydatki na czynsz, media oraz sprzęt w większym stopniu niż przed koronawirusem.

Koronawirus. PIT 2020 niższy dla przedsiębiorców pracujących z domu
Koronawirus. Przedsiębiorcy pracujący z domu zapłacą niższy PIT. (Pexels, Vlada Karpovich)
bDSDKaJN

- Osoby, które mają zarejestrowaną firmę w domu, ale przed pandemią działały głównie w terenie, rozliczały w kosztach z reguły niewielką część czynszu, prądu czy domowego internetu, np. 20 proc. Oczywiste jest, że teraz, gdy prowadzą cały biznes w domu, mogą zwiększyć wysokość odliczenia, nawet do 50 proc. - mówi "Rzeczpospolitej" Radosław Żuk, doradca podatkowy, partner w ECDP TAX.

To właśnie "Rp" informuje o łagodniejszym podejściu fiskusa. - Jeśli przedsiębiorca faktycznie w czasie pandemii ponosi większe wydatki na działalność w domu, to może je rozliczyć w kosztach - potwierdza dziennikowi Krajowa Informacja Skarbowa.

bDSDKaJP

Co zatem przedsiębiorca może wliczyć do podatkowych kosztów? Jak wymienia dziennik, może to być m.in. wyposażenie domowego biura, czyli koszty poniesione na zakup: komputera, biurka, krzesła, szafy, papieru, czy spinaczy. Doliczyć do nich może również wydatki na nabycie mieszkania w części, którą wykorzystuje do pracy.

A na wypełnienie deklaracji PIT pozostał już mniej niż miesiąc. Podatkowa deklaracja powinna trafić do skarbówki do 30 kwietnia.

Zobacz także: PIT 2020. Ulgi podatkowe. Gdzie można najwięcej zyskać?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDKaKq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Sssss
7 dni temu
A policzcie potem ile was skroi gmina na podatku od metrażu dla działalności gospodarczej. Razy 4 chyba od normalnego podatku.
hmm
7 dni temu
czyli wcześniej " komputer, biurko, krzesło, szafo, papier, czy spinacze" to były rzeczy oczywiście niezwiązane z działalnością
Mark
7 dni temu
spinacze tyż ??? ale poszalejemy ...
bDSDKaKr
qwdq
7 dni temu
HAHA a emeryci co mogą sobie odpisac na trumnę?
Reks
7 dni temu
Tyle tylko, że za nieruchomość przeznaczoną na DG podatek od nieruchomości jest 10x wyższy. Czyli Jak płacisz za przeciętny dom 600-1000 zł rocznie, to jak go całego będziesz chciał w koszty wpuścić, to zapłacisz 6000-10000 zł.