Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Ulga na dziecko. Można sporo odliczyć i to od podatku

Ulga prorodzinna to jedna z ulg, z których najczęściej korzystają podatnicy rozliczający PIT. - To jedna z ulg, którą możemy odliczyć od podatku - przypomina Małgorzata Samborska, doradca podatkowy, partner w Grant Thornton. - Jeżeli mamy jedno dziecko, liczy się limit zarobków obojga rodziców lub samotnie wychowującej matki. Jeśli dwoje dzieci - wysokość zarobków przestaje mieć znaczenie, bo i tak odliczamy sobie 1112 zł na każde dziecko - mówi Małgorzata Samborska, doradca podatkowy, partner w Grant Thornton. Kolejne dziecko uprawnia do wyższej ulgi. I tak w przypadku czwartego dziecka to kwoty w wysokości 2700 zł.

35
Podziel się:
KOMENTARZE
(35)
nikckkkkk
3 lata temu
dziwne, że o wszystko obwiniany jest Kościół, a nie meczet? nie zbór?.... Umiesz liczyć, liczna siebie, a nie gorzkie żale........
mama3
3 lata temu
Właśnie dzwoniłam do US. Powiedziano mi, że nie mam prawa do ulgi, jeśli nie mam żadnego dochodu. To o czym jest mowa w tym filmie, że mogę odliczać sobie ulgę nie osiągając żadnego dochodu?
jaa
3 lata temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
,proszeopomoc
3 lata temu
,.,. .mam na imię Ola.., Jestem samotną mamą, zanim opowiem ,..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś ..,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Wszystkim dobrego wtorku,.Ola z Torunia -SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 -NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .,. ' .
jaki stary
3 lata temu
pis namawia do robienia dzieci. ale jak ktoś nie jest w stanie utrzymać dzieci tylko chodzi po zapomogi do pomocy społecznej to się mija z celem. cierpi dziecko i koszty są przerzucane na społeczeństwo. pracowaliśmy we dwójkę i nawet dodatek rodzinny nam nie przysługiwał bo dochód przekraczał o 20 czy 50 zł.
...
Następna strona