Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Suwart
|
aktualizacja

PKN ORLEN szuka startupów z pomysłami

30
Podziel się:

Nowoczesne ładowarki samochodowe, elektroniczna archiwizacja dokumentów, sztuczna inteligencja dla call-center oraz nowe pojazdy. To tylko część pomysłów opracowanych przez startupy, z którymi spółka mogła zapoznać się na tegorocznym wydarzeniu Impact'19. Impact'19 w Krakowie to spotkanie największych firm z całego świata jak i wizjonerów. W stolicy Małopolski nie mogło zabraknąć PKN ORLEN.

PKN ORLEN szuka startupów z pomysłami
(Pixabay.com)

Formuła była prosta - przy jednym stoliku siadali eksperci PKN ORLEN i przedsiębiorcy z pomysłami. Czas spotkania był ograniczony do 15 minut. W tym czasie pomysłodawca prezentował swoje rozwiązanie i wskazywał w jakim obszarze biznesowym w PKN ORLEN może ono znaleźć swoje zastosowanie.

Warunek? Inicjatywa powinna być w fazie demonstracyjnej lub prototypu gotowego do wdrożenia. Wszystko po to, by móc je przetestować i wdrożyć pilotażowo w PKN ORLEN w ciągu kilku miesięcy.

- Podczas dwóch dni mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami dziesięciu startupów i dyskutować o ich rozwiązaniach, w kontekście naszych potrzeb. W tej chwili najwięcej pomysłów jest z zakresu elektromobilności, sztucznej inteligencji i analizy danych. Mniej rozwiązań dotyczy produkcji czy wydobycia, gdyż startupom trudniej jest na tym polu realizować wdrożenia. Nie zmienia to faktu, że dla biznesu na rynku pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań, które teraz trzeba ocenić i zweryfikować pod kątem możliwości przetestowania. I właśnie to robiliśmy podczas Impact'19 w Krakowie - tłumaczy Marcin Drygas z Biura Innowacji w PKN ORLEN.

Zobacz także: Obejrzyj: Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy. "Łatwiej będzie konkurować na globalnym rynku"

Dołącz do akceleratora PKN ORLEN

Eksperci przyznają, że trudno prowadzi się rozmowy biznesowe z ludźmi, którzy mają małe doświadczenie w prowadzeniu firmy. Dlatego paliwowy gigant korzysta z akceleratorów, które pomagają młodym przedsiębiorcom rozwijać umiejętności biznesowe.

- Na początku roku PKN ORLEN przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac, w ramach którego szukamy innowacyjnych rozwiązań m.in. z zakresu produkcji, narzędzi wsparcia sprzedaży detalicznej oraz logistyki - przypomina Marcin Drygas.

Realizacja projektu akceleracyjnego jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju ekosystemu innowacji zawartych w zaktualizowanej strategii grupy ORLEN na lata 2019-2022.

Młode firmy technologiczne, które zostaną zakwalifikowane do programu mogą otrzymać łączne wsparcie finansowe w wysokości do 250 tyś. zł na rozwój oferowanego rozwiązania, a także możliwość realizacji pilotażowego wdrożenia we współpracy z paliwowym gigantem.

- Otwarcie na współpracę ze startupami, wsparcie w testowaniu oraz wspólnym skalowaniu rozwiązań jest odpowiedzią na nadchodzące trendy i wyzwania rynkowe, ale przede wszystkim stanowić będzie źródło pomysłów, których realizacja przyczyni się do rozwoju nowych produktów, procesów oraz usług oferowanych przez Koncern. Wewnątrz organizacji wdrażanie innowacji z zewnątrz pozwala na ciągłe doskonalenie kultury innowacyjności organizacji w tym przełamanie barier związanych z wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań, zmianę podejścia do realizacji projektów niestandardowych, zaszczepienie w pracownikach otwartej postawy na współpracę z małymi firmami, dokonanie i pozyskiwanie wśród kadry talentów do wdrażania innowacji. Dzięki nam startupy posiadające potencjał w przygotowywaniu innowacyjnych rozwiązań, mają szansę na dostęp do infrastruktury PKN ORLENrlen, a także opracowanie rozwiązania, które w przyszłości może być wyskalowane, dzięki czemu przyczynimy się do wzrostu i rozwoju młodych firm, wpisując się tym samym w realizację Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. - mówi Patrycja Panasiuk, Dyrektor Biura Innowacji w PKN ORLEN.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(30)
GENIU
rok temu
A CO BYSCIE POWIEDZIELI N TO ZE MOGE WAS WYKOPAC ZA PIEC LAT Z RYNKU
flex
2 lata temu
Orlen innowacje i start upy to fikcja.
Stef
3 lata temu
Pis tak połaczyć i dyktować ceny!!!!!!! a może tak konkurencje zrobić a nie stolki lis i ceny w górę łoć tych kierowców.
Kierowca
3 lata temu
Stacje były fajne poki obsługa nie zaczęła bardzo nachalnie wciskać hotdogów, energetyków, kaw i kart. To zniechęca. Jeśli chcę zjeść i się napić to po prostu kupię a pani na kasie nie musi prrzypominać mi tego jak przedszkolakowi. Np. na Circle K nigdy nikt mnie nie spytał o hot doga, tak samo jest na Lotos (bardzo sporadycznie) i dlatego tylko u nich tankuję.
KRIS
3 lata temu
Oszuści lgną do naukowego sukcesu nie zdając sobie sprawy z tego, że potwierdzenie wyliczenia wynikają ze sposobu rozumienia !!! Dziwne??? No cóż !!! Tego nie da się ukraść !!! Pozdrowienia dla globalistów !!! (normalni inaczej też są i My musimy mieć tego świadomość) Bóg z Wami. !!!
...
Następna strona