Notowania

Płaca minimalna na poziome 4 tys. zł. Emilewicz: "To będzie trudna sytuacja dla małych przedsiębiorców"

Minister Przedsiębiorczości przyznała, że projekt dotyczący płacy minimalnej nie był z nią konsultowany. – Gdyby był, powiedziałbym, że jest to trudne i wymaga szerokich konsultacji. To dla nas wyzwanie – stwierdziła Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. (Fot: Grzegorz Dembinski/Polska Press/East News)

PiS zapowiada, że na koniec 2023 r. minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. zł brutto. Taką obietnicę podczas sobotniej konwencji wyborczej złożył Jarosław Kaczyński. Jednak tak duży skok płacy minimalnej oznaczać może poważne problemy dla przedsiębiorców.

- W podejściu wolnościowym zabrakło nam solidarności – tak kwestię wzrostu pensji minimalnej skomentowała na antenie TVN24 Jadwiga Emilewicz. - To jest rzeczywiście bardzo duży skok. To będzie trudna sytuacja dla małych przedsiębiorców. Nie jest to akurat moja propozycja. – przyznała minister przedsiębiorczości i technologii.

Obietnice wyborcze: "Kiedyś politycy myśleli w kategoriach czterech lat. Dziś składają obietnice jednoroczne". Obejrzyj wideo:

Dodała również, że projekt dotyczący płacy minimalnej nie był z nią konsultowany. – Gdyby był, powiedziałbym, że jest to trudne i wymaga szerokich konsultacji. To dla nas wyzwanie – stwierdziła Emilewicz. - Będziemy jeszcze rozmawiać. Przed nami Rada Dialogu Społecznego. Będziemy prowadzić analizy sektor po sektorze. Europa zna szczególne rozwiązania dla poszczególnych sektorów.

Minister przyznała również, że skok płacy minimalnej będzie wyzwaniem dla wzrostu produktywności, dalszej automatyzacji w firmach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: minimalna płaca, Jadwiga Emilewicz, przedsiębiorcy, mśp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2019

DiovaMałych przedsiębiorstw już nie będzie !

10-09-2019

QSTo będzie trudne, faktycznie. Na bruk wywalam pracowników. 😂😂😂😂😂 Aha, i zapisuje się w mopsach, sropsach i innych patolskich instytucjach po … Czytaj całość

10-09-2019

MŚPNigdy nie chodziłam na wybory, ale w tym roku z pewnością pójdę... zagłosować na jakąkolwiek inną partię niż PIS

Rozwiń komentarze (269)