Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Plan podwyższenia cen mięsa w całej UE trafił do Parlamentu Europejskiego. Wszystko z troski o środowisko

142
Podziel się

Do Parlamentu Europejskiego trafi plan podwyższenia cen mięsa w całej UE, aby branża ponosiła koszty np. emisji CO2. "Nadszedł czas, abyśmy podjęli zdecydowane działania w zakresie polityki dotyczącej wpływu białka zwierzęcego na środowisko" – mówi jeden z autorów pomysłu.

Pieniądze z dodatkowego podatku mają zostać wykorzystane przede wszystkim na pomoc rolnikom w inwestowaniu w bardziej zrównoważone praktyki rolne
Pieniądze z dodatkowego podatku mają zostać wykorzystane przede wszystkim na pomoc rolnikom w inwestowaniu w bardziej zrównoważone praktyki rolne (Fotolia)
bDUEQJCJ

5 lutego odbędzie się w Parlamencie Europejskim debata nad propozycją sprawiedliwego ustalania cen mięsa, znaną również jako "opłata środowiskowa" (ang. sustainability charge). Mówi o niej raport przygotowany przez Koalicję TAPP, w skład, której wchodzą wiodące organizacje rolnicze, zdrowotne i ekologiczne – informuje "Rzeczpospolita".

Kluczowym aspektem propozycji jest to, żeby dochody z opłaty na rzecz zrównoważonego rozwoju, prognozowane na 32,2 mld euro rocznie w 28 państwach członkowskich UE do 2030 r., mogły zostać wykorzystane przede wszystkim na pomoc rolnikom w inwestowaniu w bardziej zrównoważone praktyki rolne.

bDUEQJCL

- Nadszedł czas, abyśmy podjęli zdecydowane działania w zakresie polityki dotyczącej wpływu białka zwierzęcego na środowisko, którego cena jest sztucznie utrzymywana na zbyt niskim poziomie przez zdecydowanie zbyt długi czas. Mamy tu rozwiązanie, które jest sprawiedliwe dla rolników i wspiera przejście na system żywności oparty w większym stopniu na roślinach, którego tak pilnie potrzebujemy, jeśli poważnie myślimy o łagodzeniu zmian klimatu – mówi Philip Mansbridge, dyrektor ProVeg International w Wielkiej Brytanii, jednego z członków Koalicji TAPP.

Raport przedstawia skalę możliwych oszczędności w zakresie ochrony środowiska. Uczciwe ceny mięsa w Europie mogą doprowadzić do zmniejszenia emisji CO2 nawet o 120 milionów ton rocznie. Odpowiada to całkowitej emisji CO2 z czterech państw członkowskich UE: Irlandii, Danii, Słowacji i Estonii, oraz prawie 3 proc. wszystkich emisji gazów cieplarnianych w UE.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUEQJDm
KOMENTARZE
(142)
logiczny
rok temu
Tonący brzytwy się chwyta? Niestety w końcu i oni zrozumieli, że niskie stopy procentowe i tani kredyt nie rozwiążą narastającego długu a więc pozostało ekstremalne podnoszenie podatków albo działania zrealizowane przez innych;)
Swój.
rok temu
Nic już nie pomoże Niemcom !!! Nawet gdyby wszyscy oddawali swoje pensje dla rządu. Robi się źle u nich co widać słychać i czuć. Drobnymi kroczkami Niemcy idą ku wielkiemu upadkowi !!!!!!
Łukasz
rok temu
Polexit - jestem za!
bDUEQJDn
B-52
rok temu
Proponuję obniżyć pensję europosłom o 90% związku z ochroną środowiska. Wytwarzają dwutlenek węgla i marnują tlen.
kkk
rok temu
Szalenstwo komunistow nie zna granic. Brexit nic ich nie nauczyl. Na bialku roslinnym degeneruje sie mozg i o to komunistom chodzi, zeby miec armie poslusznych niczym krowy ludzi.
...
Następna strona