Notowania

PO grzmi na twitterze. Złożysz oświadczenie, albo #RabunekZaPrąd

Nie złożysz specjalnego oświadczenia, nie będziesz miał tańszego prądu w drugim półroczu. Nie dotyczy to gospodarstw domowych, ale małych firm, szpitali, samorządów. Kłopot w tym, że do niewielu zainteresowanych dotarła informacja. PO rozpętała burzę na twitterze. Poseł Brejza ruszył w rajd po Bytowie, żeby uświadamiać przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Poseł Brejza atakuje PiS za krótki czas na złożenie oświadczeń o niższe ceny prądu (Fot: Tomasz Jastrzebowski)

- Ludzie nic nie wiedzą o „druku”. Razem ze starostą bytowskim Leszkiem Waszkiewiczem idziemy od sklepu do sklepu, przekazujemy wzór oświadczenia, apelujemy #IdźPoSwoje - alarmuje poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej.

Jeśli się nie wypisze oświadczenia, prąd może być droższy o aż jedną trzecią. Powtarzamy jednak dla porządku - nie muszą go składać zwykli ludzie, którzy zamrożenie cen prądu na ubiegłorocznych poziomach będą mieli z urzędu, bez żadnych formalności. Chodzi o właścicieli małych firm, szpitale, samorządy oraz jednostki sektora finansów publicznych. Ci mogą skorzystać z oferty rządu tylko dlatego, że zezwoliła na to Bruksela.

Zobacz też: Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej. "Trzeba złożyć oświadczenie"

Czas na złożenie oświadczenia jest do poniedziałku do północy. Ale akcji informacyjnej nie było i niewielu zainteresowanych zdaje sobie sprawę z tego, że oświadczenie jest konieczne. W związku z tym niewiele takich oświadczeń do dostawców energii na razie dotarło.

Nawet jednak ci, którzy sprawę przegapią, niewykluczone, że dostaną jeszcze "ostatnią szansę". W środę Sejm na dodatkowym posiedzeniu ma głosować poprawkę do ustawy deregulacyjnej. Prawdopodobnie termin zostanie wtedy wydłużony. Choć oczywiście stuprocentowej gwarancji nie ma.

Chwilowo zainteresowane niższymi cenami instytucje muszą wejść na strony firm energetycznych, dostarczających im prąd, lub Ministerstwa Energii, wydrukować i jak najszybciej dostarczyć, a jeśli istnieje taka możliwość przesłać skan za pomocą e-maila. Link do oświadczenia.

"Punkty obsługi klienta w spółkach energetycznych pracują w sobotę (27.07), niedzielę (28.07), a w poniedziałek (29.07) do północy" - informuje Ministerstwo Energii.

Różnie przy tym interpretowany jest zapis o terminie dostarczenia wniosku. Warszawski Innogy na przykład twierdzi, że liczy się data otrzymania przez firmę wniosku, a nie data stempla pocztowego, odwrotnie niż twierdzi Ministerstwo Energii - informuje RMF FM. Wysłanie pocztą w poniedziałek niesie ze sobą więc pewne ryzyko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2019

logikPrzyjechał klaun z prowincji podbydgoskiej i oświecił Ślązaków. Może Ślązacy oświecili klauna?

27-07-2019

HeidfeldOpozycja. Jacy oni są żałośni.

28-07-2019

MiroNiech dołączy do niego kopaczowa... to ona podpisała pakiet klimatyczny

Rozwiń komentarze (397)