Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Poczta Polska nie złamała prawa. Jest wynik kontroli

5
Podziel się

Urząd Zamówień Publicznych w informacji o wyniku kontroli doraźnej stwierdził, że Poczta Polska nie naruszyła przepisów ustawy prawa zamówień publicznych. Chodzi o wątpliwości przy zawarciu umowy na pozyskanie automatów paczkowych bez przetargu.

Poczta Polska nie złamała prawa. Jest wynik kontroli
(East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bDoRzMHp

- Decyzja UZP utwierdza nas w przekonaniu, że działamy prawidłowo przy wyborze dostawcy usługi najmu automatów do obiorów przesyłek paczkowych. Dla nas to bardzo ważna informacja, że budując sieć partnerów na niezwykle konkurencyjnym runku przesyłek kurierskich możemy działać biznesowo - powiedziała rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek.

- Rozwój sieci automatów jest ważnym elementem budowy naszej sieci Odbiór w Punkcie, która odpowiada na oczekiwania klientów, coraz częściej robiących zakupy w e-sklepach. Chcemy nadal rozwijać tę opcję dostawy przesyłek kurierskich współpracując w różnymi podmiotami, aby dawać naszym klientom jak największą gamę dogodnych możliwości odbioru przesyłek - podkreśliła Siwek.

Przypomnijmy, że Poczta Polska wprowadza automaty we współpracy z duńską firmą SwipBox, którą wybrała bez przetargu. I to wzbudziło wątpliwości Urzędu Zamówień Publicznych. Jak się okazuje, kontrola nie wykazała nieprawidłowości.

bDoRzMHr

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Firma wyjaśnia, że wybór dostawcy usługi najmu automatów paczkowych nastąpił w oparciu o przeprowadzone postępowanie na podstawie wewnętrznych przepisów Poczty Polskiej. Poczta Polska skorzystała z wyłączenia jakie umożliwia jeden z artykułów Prawa zamówień publicznych.

bDoRzMHx

"Poczta Polska chce odgrywać kluczową rolę w Polsce na rynku przesyłek e-commerce. Raport Poczty Polskiej pt. 'Rozwój rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce 2014 -2023' zakłada, że w 2023 roku wartość rynku KEP w Polsce będzie kształtować się poziomie blisko 12 mld zł" - poinformowała spółka w oświadczeniu.

"Oznacza to wzrost o blisko 50% w porównaniu do danych z ubiegłego roku. Prognozuje się, że w 2023 roku operatorzy KEP obsłużą prawie 850 mln paczek, czyli dwa razy więcej niż w 2017 roku" - czytamy dalej.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

bDoRzMHy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDoRzMHS
Źródło:
KOMENTARZE
(5)
Polak
rok temu
Nepotyzm, korupcja polityczna i gospodarcza - to są obecnie standardy wyznaczone przez PIS.
pikolo
rok temu
Poczta to firma rodzinna
Ase
rok temu
Przesylki nie docieraja wyslana i nie doszla zaginal musialam kupic drugi taki towar I wyslac ciekawe czy doszedl porwane koperty czy nie ma kasy
bDoRzMHT
gosc
rok temu
wywalic na bruk tych smierdzactch nierobow z solidranosci
Poczcie juz p...
rok temu
Nigdy nie zamawiam przez poczte polska. I wlasnie za to jak w przetargu przegral z nimi paczkomat w doreczaniu przesylek ktory jest o niebo lepszy oraz za to ze musze stac na poczcie z jakims awizo w XXI w mam poczte gleboko. Nigdy z tym komunistycznym rodzinnym zacofanym otwartym tylko w okreslonych godzinach syfie.