Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Poczta Polska wypłaci pracownikom po 800 zł przed świętami

50
Podziel się:

Ponad 80 tys. osób pracujących dla Poczty Polskie dostanie po 800 zł brutto - w dwóch ratach, w listopadzie i grudniu. "Przed świętami to będzie zauważalny dodatek" - przekonują władze spółki. Dodatkowe wypłaty to koszt blisko 74 mln zł.

Poczta Polska wypłaca pracownikom dodatki przed świętami. Dostaną po 800 zł brutto w dwóch transzach.
Poczta Polska wypłaca pracownikom dodatki przed świętami. Dostaną po 800 zł brutto w dwóch transzach. (PAP)
bETxOObp

Poczta Polska wypłaci jednorazowe dodatki ponad osiemdziesięciu tysiącom pracowników - informuje spółka. Dostaną po 800 zł brutto, ale w dwóch transzach. Porozumienie w tej sprawie podpisała część związków zawodowych.

- Zadecydowaliśmy, że uruchamiamy wypłaty jednorazowe dla pracowników. W okresie wzmożonych wydatków przedświątecznych te 800 zł brutto będzie zauważalnym dodatkiem do wynagrodzenia zasadniczego. Oczywiście, chcielibyśmy, aby te wypłaty były jeszcze wyższe, ale jesteśmy spółką, która sama zarabia na siebie i musimy przestrzegać dyscypliny finansowej.

bETxOObr

Dodatkowe wypłaty to koszt blisko 74 mln zł, na przeznaczenie takiej kwoty dla pracowników pozwala nam aktualna sytuacja finansowa firmy - powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Pracownicy otrzymają po 800 zł brutto w dwóch częściach: 400 zł w listopadzie (wypłata do 10 listopada) oraz 400 zł w grudniu (wypłata do 10 grudnia).

- Jednorazowe wypłaty nie zamykają tematu wzrostu wynagrodzeń zasadniczych w Poczcie Polskiej. Pracodawca jest otwarty na kontynuację rozmów na ten temat - zaznaczono w komunikacie.

bETxOObx

Poczta Polska to największy polski pracodawca, zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w Polsce, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Zobacz także: Obejrzyj: Zagórski tłumaczy swój upór ws. Poczty Polskiej i e-doręczeń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETxOObS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(50)
Darek
2 lata temu
Tak się chwala ile dali pracownika.. Śmieszne.. Niech powiedzą ile pracowników nie dostało którzy byli na zwolnieniu lekarskim między wrzesniem a październikiem.. Bo ci co byli wcześniej na zwolnieniu powyżej 32 dni już dostali.. Tak właśnie się traktuje ludzi sprawiedliwie...
Ziomalka
2 lata temu
I pewnie dodatek bedzie na zasadzie 400 zl podwyzki dla pielegniarek. Mialo byc 400 potem sie okazalo ze to brutto a potem sie okazalo ze z tych 400 zl trzeba odprowadzic skladki ktore normalnie odprowadza pracodawca i jeszcze te ktore odprowadza pracownik i na koncu zostalo 120 zl na rękę. Ale wszyscy ostro ze 400 zl dostali!!!
Alicja
2 lata temu
Każdy kurier dostarcza paczki do dzwi tylko poczta polska nie jest w stanie nawet poleconego listu który waży 5 gram donieść do adresata, ciągle awizo w drzwiach, żenada, za co te podwyżki każdy pracuje i wykonuje swoje obowiązki a oni żyją jak pod kloszem, tylko czekam na ich bankructwo to będę mieć mniejsze przebiegi po to za co place.
bETxOObT
ja
2 lata temu
Pensja jest ważna. Im wyższa tym lepiej, ale niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Zarobki są ważne, ale ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Przeczytajcie sobie ksiazke „Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna” Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi
alfa
2 lata temu
A prezesi ile?
...
Następna strona