Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Sugerował upadłość Poczty Polskiej, został zwolniony

118
Podziel się

Poczta Polska ostrzegała pracowników, że będzie zwalniać, jeśli ci będą informować o firmie w mediach społecznościowych. Stało się, jeden ze związkowców opisał sytuację PP na swoim profilu i stracił pracę.

Poczta Polska kontra pracownik-związkowiec. Dyscyplinarka za sugestie o upadłości spółki
Poczta Polska kontra pracownik-związkowiec. Dyscyplinarka za sugestie o upadłości spółki (Shutterstock.com)
bCYYUrWZ

Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty Piotr Moniuszko napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych: "Według informacji, jakie do mnie docierają od kilku dni, według doniesień ćwierkających wiewiórek, po wyborach parlamentarnych pod koniec br. lub z początkiem 2020 r. ma być złożony wniosek do sądu o upadłość Poczty Polskiej. Biorąc pod uwagę szereg okoliczności, aktualną sytuację w firmie, osobiście tego bym nie wykluczał" - napisał szef WZZPP.

bCYYUrXb

Jak podaje "Dziennika Gazeta Prawna", Moniuszko napisał to na kilka miesięcy po tym, jak Poczta Polska upomniała pracowników w wewnętrznym komunikacie, że pisanie w internecie o stosunkach panujących w pracy, projektach firmy czy komentowanie decyzji przełożonych może doprowadzić do zwolnienia. Przewodniczący WZZPP jest pierwszym, wobec którego sięgnięto po ten środek, miesiąc po wpisie został zwolniony dyscyplinarnie. Powód? "Ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych", które - zdaniem Poczty Polskiej - polegało na "bezprawnym i zawinionym" działaniu na jej szkodę przez podanie "nieprawdziwiej informacji o rzekomej upadłości, co uderza w renomę i wiarygodność spółki".

- Nie stwierdziłem, że upadłość jest pewna. Napisałem tylko, że to możliwe, że być może będzie złożony wniosek o upadłość - tłumaczy się Piotr Moniuszko w "DGP". I dodaje, że umieścił ten wpis "z uwagi na powszechną wiedzę na temat sytuacji finansowej spółki". Zdaniem związkowca, pracownicy i społeczeństwo mają prawo wiedzieć, że istnieje takie ryzyko, tym bardziej, że Poczta Polska jest własnością Skarbu Państwa.

Poczta Polska podkreśla, że przestrzega prawa pracy i tego samego oczekuje od pracowników, a osoby działające na szkodę spółki muszą liczyć się z konsekwencjami. Moniuszko odwołał się od decyzji PP do sądu, o sprawie poinformował też Rzecznika Praw Obywatelskich.

bCYYUrXh

Obejrzyj: Na Pocztę Polską bez dowodu osobistego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYYUrXC
KOMENTARZE
(118)
gosc
11 miesięcy temu
u nas co przyjdzie pracownik z pocztą ,mówi co tam sie dzieje, Poczta polska to ruina finansowa pensje to jakaś porażka , jak słyszymy te powalające kwoty to u nas w biurze opadaj.ą szczęki, instytucja nie daj się,
Grzmot ⚡w noc...
11 miesięcy temu
Nikt niechce pracować za miskę ryżu jak dzieciaki nic nie robią a dostają 500+ taki listonosz tyle godzin i kilometrów musi zrobić za psie pieniądze takie cyrki tylko w Polsce
listonoszka
11 miesięcy temu
Nie rozumiem jak PP może upadać, gdy ma prezesa i aż 5 wiceprezesów, o czym chwali się na swojej stronie!!!!! Sami specjaliści ds. sprzedaży, logistyki, rozwoju, finansów... A jeden z nich to nawet przeszedł drogę od listonosza do prezesa... Może jeszcze ze dwóch wybrać dodatkowo, to PP nabierze takiego przyśpieszenia....
bCYYUrXD
Agata
11 miesięcy temu
jestem byłym pracownikiem poczty- to co tam się dzieje jest straszne mobbing na każdym kroku- przełożone totalnie niekopetentne- swoje prywatne frustracje przenoszą na pracowników- kiedyś zatrudnienie na poczcie było prestiżem teraz jest obciachem- przede wszystkim powinni zacząc od kadry kierowniczej przeszkolić ich w stosunkach międzyludzkich totalnaporażka nikomu nie polecam tam pracy totalny wyzysk za grosze
bbb
11 miesięcy temu
Proponuję aby Poczta wprowadziła nakaz sprzedaży mięsa w promocji dla listonoszy a latem lodów gałkowanych. Wezmie to wszystko w i tak ciężką torbę od listów,prasy,ulotek itd., na pewno da radę taszczyć to wszystko przez 8 godz.albo więcej..Dla niewtajemniczonych;pracownicy Poczty mają OBOWIĄZEK sprzedawać przeróżne duperele i są z tego rozliczani.Przez cały październik muszą robić szczegółowe meldunki z pracy (wyobrazcie to sobie o listonoszach). Jak się domyślam jakiś mądry inaczej kombinuje jak by coś jeszcze dołożyć tym listonoszom w ramach marnej pensji.Współczuję wam pocztowcy takich zarządzających jak i takiej pracy za psie pieniądze.
Najnowsze komentarze (118)
TłustyZwiązko...
11 miesięcy temu
Przewodniczący NSZZ powinien mieć prawo do informowania o niepokojących wiesciach, swoich członków. Po co komu związki zawodowe, które mogą wyłącznie zgadzać się z pracodawcą.
Zatroskany
11 miesięcy temu
Najwyraźniej za mało mają w ofercie biografii JP2, panegiryków poświęconych prezydentowi tysiąclecia i dewocjonaliów, a także tandetnych zabawek, zniczy i wydawnictw karnowskich. Może wzbogacenie oferty o śledzie solone w beczkach i ogórki kiszone coś pomoże?
zamordyzm
11 miesięcy temu
pisać tylko anonimowo - macie internet, działajcie
Nemo
11 miesięcy temu
Firma zachowała się właściwie! Broni interesów swoich i pracowniczych. Takie sugestie pogarszają jej status.
zołza
11 miesięcy temu
W kwestii zwolnienia pracownika całkowicie zgadzam się z ich decyzją. To działanie na szkodę firmy, tym bardziej, że pracownicy zostali poinformowani o konsekwencjach. Stan rzeczywisty nie ma tu nic do rzeczy.
zołza
11 miesięcy temu
Niestety, jakość usług pozostawia wiele do życzenia. Obsługa irytująco ślamazarna.
igoro
11 miesięcy temu
Reakcja poczty sugeruje, że zdradził tajemny plan przedsiębiorstwa (bo z treści nie wynika ujawnienie jakichkolwiek odkrywczych danych o pracodawcy).
a takiwuj
11 miesięcy temu
Na Śląsku te wuje inwigilują ludzi wrzucając do skrzynek monity o nie płaceniu abonamentu RTV i wszystko by było OK gdyby te wuje posyłały monity kompletne merytoryczne , tym gamoniom nawet nie chce się sprawdzać dokładnych danych wystarczy imię pseudonim i adres reszta nie ważne , płac gamoniu jak wysłali pismo
bCYYUrXv
Miejon
11 miesięcy temu
O czym wy piszcie, pracownik poczty polskiej dostaje co roku deputat na węgiel, ma zniżki na gaz, prąd, komunikację miejską, PKP i PKS i co roku przysługuje mu darmowe sanatorium poza urlopem. To nieźle uprzywilejowana kasta, lepiej jak mundurówka, górnicy i nauczyciele.
Obywtel
11 miesięcy temu
W Poczcie Polskiej jak za komuny - tyle że pod rządami pisu i pisowskich dyrektorów
sella
11 miesięcy temu
Poczcie polskiej i jej prezesom powinien sie ktoś przyjrzeć , z roku na rok praca tej instytucji pozostawia coraz wiecej do życzenia a w dodatku jest coraz drożej - kto za to odpowiada jak nie zarząd !!?? PP to katastrofa i nikt nie ma co do tego wątpliwości , do tego drogo (ale czuje że to dlatego że prezesi muszą mieć odpowiednie uposażenie a jest ich tam pewnie wiecej niż pracowników ,niestety tych ubywa z roku na rok a pracy mają coraz wiecej )
Benek
11 miesięcy temu
Skąd to zdziwienie , jak w zarządzie banda solidarnościowo-pisowska.
Bartek
11 miesięcy temu
Też pracowałem w tym kołchozie.Porażka.
2-gi sort
11 miesięcy temu
Życzę szybkiego upadku kiepskiej firmie. Szwarc mydło i powidło, nie korzystam z ich usług, ani Orlenu, ani PZU, ani PKO,
...
Następna strona