Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta Polska składa skargę na kontrole. "Podważają jej wiarygodność"

Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Dotyczy "licznych" kontroli poselskich, które były wszczynane w ostatnich dwóch miesiącach. Te bowiem "uderzają w interes ekonomiczny firmy".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Kontrole poselskie uderzają w interes ekonomiczny Poczty Polskiej, podważając jej wiarygodność w oczach klientów i kontrahentów - poinformował Zarząd Poczty Polskiej S.A. w skardze do marszałek Witek.

Jak wyjaśnia Poczta chodzi o "liczne kontrole poselskie podejmowane na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy przez Posłankę i Posłów Koalicji Obywatelskiej – Panów: Roberta Kropiwnickiego, Marcina Kierwińskiego, Michała Szczerbę, Jana Grabca, Konrada Frysztaka, Zbigniewa Konwińskiego, Dariusza Jońskiego oraz Panią Katarzynę Lubnauer" - czytamy w komunikacie spółki.

Kontrole miały miejsce od maja do czerwca 2020 r. Według PP było ich sześć i dotyczyły wyborów korespondencyjnych. Poczta skrąży się, że trwające po kilkanaście godzin dziennie kontrole dezorganizowały pracę pocztowców. "Część z informacji, których ujawnienia domagali się posłowie stanowi właśnie tajemnicę prawnie chronioną" - podkreśla zarząd Poczty.

(Poczta Polska)
(Fot: Poczta Polska)

Jak czytamy w piśmie posłowie "przekroczyli zakres umocowania wynikający z art. 19 ust. 1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora". Dlatego też Poczta zwraca się do marszałek o "podjęcie stosownych kroków, stosownie do zaistniałej sytuacji".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2020

antypBUHAHAHAH ! 6 kontroli w ciągu 2 miesięcy tj. 3 kontrole miesięcznie każda po kilka godzin.... To przeciętna kontrola urzędu u przeciętnego … Czytaj całość

25-06-2020

CiekawyHej zarząd a otrzymanie danych wszystkich Polaków to co to było cacy ?!!!Kto sieje burze to zbiera wiatr !!!Ja sie pytam co zrobiliscie z moimi danymi … Czytaj całość

25-06-2020

la2010Niech się skarży na Sasina .

Rozwiń komentarze (87)