Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Poczta Polska składa skargę na kontrole. "Podważają jej wiarygodność"

87
Podziel się

Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Dotyczy "licznych" kontroli poselskich, które były wszczynane w ostatnich dwóch miesiącach. Te bowiem "uderzają w interes ekonomiczny firmy".

Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.
Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. (East News)
bErNJeZN

Kontrole poselskie uderzają w interes ekonomiczny Poczty Polskiej, podważając jej wiarygodność w oczach klientów i kontrahentów - poinformował Zarząd Poczty Polskiej S.A. w skardze do marszałek Witek.

Jak wyjaśnia Poczta chodzi o "liczne kontrole poselskie podejmowane na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy przez Posłankę i Posłów Koalicji Obywatelskiej – Panów: Roberta Kropiwnickiego, Marcina Kierwińskiego, Michała Szczerbę, Jana Grabca, Konrada Frysztaka, Zbigniewa Konwińskiego, Dariusza Jońskiego oraz Panią Katarzynę Lubnauer" - czytamy w komunikacie spółki.

bErNJeZP

Kontrole miały miejsce od maja do czerwca 2020 r. Według PP było ich sześć i dotyczyły wyborów korespondencyjnych. Poczta skrąży się, że trwające po kilkanaście godzin dziennie kontrole dezorganizowały pracę pocztowców. "Część z informacji, których ujawnienia domagali się posłowie stanowi właśnie tajemnicę prawnie chronioną" - podkreśla zarząd Poczty.

Jak czytamy w piśmie posłowie "przekroczyli zakres umocowania wynikający z art. 19 ust. 1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora". Dlatego też Poczta zwraca się do marszałek o "podjęcie stosownych kroków, stosownie do zaistniałej sytuacji".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNJfaq
KOMENTARZE
(87)
saa
rok temu
ile kontroli ma prywatny przedsiebiorca jak sie urzad uprze ? tu chodzilo o bezpieczenstwo ''PAKIETOW WYBORCZYCH "" SASINA toc to ponad 70 milionow zl . a wlasnie Sasin splaca juz czy nie ??
perun
rok temu
Mysle ze te KONTROLE sa bezcelowe. Co chcieli ukryć i zdefraudować to zrobili. Prawda czy nie?
muj kloc
rok temu
poczta to najwiekszy syf z prl
bErNJfar
krzyhoo1
rok temu
Poczekajcie, jak prokuratura zacznie was trzepać za 70 mln zł wyrzucone w błoto. Ktoś musi za to odpowiedzieć politycznie (Trybunał Stanu, niestraszny nikomu) i karnie za przekroczenie uprawnień i doprowadzenie do uszczerbku dużej skali w finansach publicznych (tutaj gacie już zaczynają się trząść). Przedawnienie wyjdzie poza wybory 2023, a ułaskawiciel może już nie być z tej samej formacji
napisze cos
rok temu
o tej zlodziejskiej panstwowej firmie zwanej poczta POLSKA, wysylam paczke oto cennik 16 zl normalna paczka, 18 zl paczka priorytetowa, 42 zl paczka pocztex, urzedniczka tej zlodziejskiej firmy proponuje pocztex a paczka bedzie na drugi dzien, po namysle stwierdzam ze nie spieszy mi się aż tak i wysylam paczke zwykla, wiecie kiedy dotarla?.... na durugi dzienb, poczta POLSKA chciala mnie orznac na 22 zlote. Amen.
...
Następna strona