Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Poczta Polska w ciągłym sporze z pracownikami. Po ugaszeniu jednego pożaru wybucha kolejny

31
Podziel się:

Wydawało się, że sytuacja w Poczcie Polskiej zbliża się ku stabilizacji po tym, jak spółka podpisała porozumienie ze związkowcami. Jednak spokój był tylko chwilowy. Nowe pole sporu otwiera ogłoszony niedawno dodatek dla części pracowników.

Poczta Polska w ciągłym sporze z pracownikami. Po ugaszeniu jednego pożaru wybucha kolejny
Spór w Poczcie Polskiej. Pracownicy domagają się podwyżek i wstrzymania procesu zwolnień grupowych. (Materiały prasowe, Poczta Polska)

W ostatnich dniach porozumieniem zakończył się spór 25 organizacji związkowych z Pocztą Polską, dotyczący zwolnień grupowych oraz braku podwyżek.

Jak informuje "Rzeczpospolita", tuż po ugaszeniu jednego pożaru rozgorzał kolejny. Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, poinformował dziennik, że tym razem spór dotyczy "dzielenia pracowników i tzw. dodatku aglomeracyjnego".

To dodatek w kwocie 650 złotych. Przeznaczony jest dla kilkusetosobowej grupy pracowników z kilku pocztowych tzw. węzłów ekspedycyjno-rozdzielczych (WER).

Zobacz także: Budowa CPK. Ile osób straci domy, ziemie i firmy? Horała odpowiada

"Rz" tłumaczy, że to pomysł na zatrzymanie dotychczasowych pracowników, który zarazem ma ułatwić pozyskanie nowych. Pracownicy innych jednostek pocztowego operatora są oburzeni, gdyż dla nich nie znalazły się środki na podwyżki.

Kolejnym polem sporu jest utworzona spółka Poczta Polska Dystrybucja (PPD). Według Związku Zawodowego Pracowników PP "Wschód" (ZZPPPW) Poczta planuje od 2022 roku wycofać się ze sprzedaży usług bankowo-ubezpieczeniowych w dotychczasowej formule. Zadania w tym zakresie i majątek przejąć ma PPD

ZZPPPW alarmuje, że pracownicy, którzy nie przystaną na nowe warunki, nie będą przetransferowani do PPD, lecz stracą pracę na podstawie zwolnień grupowych. Związkowcy są zdania, że jest to niezgodne z art. 23 Kodeksu pracy, który mówi o tym, że w przypadku przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, stosunek pracy trwać musi na dotychczasowych zasadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
WALDEMAR
3 lata temu
Początek końca P.P. S.A.
Jan z Nowego ...
3 lata temu
Jak to jest gdy się człowiek się poświęca gdy pandemia Vobis 19 jest ? to teraz jak idę do sklepu centrum delikatesy to nikt niema maski na pysku a wspiera Kościół to gdzie Sanepid
Żal
3 lata temu
Poczta dziś to nie jakość-pewność dobrze wykonanej usługi to drożyzna i dewocjonalia!
qwrtqttsdgdg
3 lata temu
Zamiast Inwestować w pocztę polski holding narodowy z potencjałem to oni rozcieńczają zysk z poczty zabiera Orlen Biedronka a zwykli listonosze którym pis zawdzięcza wygraną idą na bruk i nie poszanowanie centy kosmiczne a usługi pocztowe nie rentowne co to za państwo pis poza pkp jedyna firma państwowa która trzyma te państwo jako tako na chodzie od wyborów do wyborów niech zwiażki zawodowe postawią naprawdę twarde warunki jak górnicy lekarze i inbne zawody światłe a nie poska z kartonu będzie w szałasie bez prężnekj polskiej poczty
Bibliolog
3 lata temu
Czy Sasin oddał poczcie już te 70 baniek? Ktoś wie?
...
Następna strona