Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Poczta Polska zetnie zatrudnienie. 700 osób odejdzie

25
Podziel się:

Rynek usług pocztowych przechodzi głębokie zmiany, co nie pozostaje bez wpływu na Pocztę Polską. Operator zamierza zmniejszyć zatrudnienie w dziale administracji.

Poczta Polska zamierza zmniejszyć zatrudnienie w dziale administracji.
Poczta Polska zamierza zmniejszyć zatrudnienie w dziale administracji. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

- W 2020 roku zaplanowano niewielkie zmniejszenie zatrudnienia w grupie pracowników administracji o około 700 etatów - poinformowała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Jak czytamy w gazecie, Poczta nie będzie jednak zwalniać, a po prostu tyle osób odejdzie na emerytury. Polski operator pocztowy dodaje ponadto, że nie jest wykluczona rekrutacja w ramach bieżących potrzeb firmy.

- Poczta Polska będzie zatrudniać w miarę potrzeb, w związku z naturalną fluktuacją kadr oraz na zastępstwa za pracowników przebywających na długotrwałych zwolnieniach, urlopach rodzicielskich i wychowawczych, szczególnie na stanowiska związane z obsługą klienta - powiedziała "Rz" Justyna Siwek.

Zobacz także: Obejrzyj też: Marek Zagórski tłumaczy swój upór ws. Poczty Polskiej i e-doręczeń

Jak podaje gazeta, w 2011 roku poczta zatrudniała 94 tys. osób, potem zaczęła zmniejszać zatrudnienie. W 2015 roku w firmie było około 77 tys. pracowników. Potem nastąpiła kolejna zmiana. W ciągu dwóch następnych lat przyjęto kolejne 2,5 tys. osób i rekrutacja nadal trwała. Ostatecznie w 2019 roku poczta zatrudniała około 80 tys. osób.

Zmiany są podyktowane koniecznością dopasowania się do nowych wymogów rynku. Rynek listów się kurczy, rośnie natomiast rynek e-commerce. Poczta musi się więc do tego dopasować, inwestując w logistykę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
emeryt
3 lata temu
Tylko jest z nazwy Poczta Polska bo większośc udziałów mają Niemcy i tam szukajcie winnych.Tak się doprowadza do upadku polskich firm które mają mniejsze udziały.
Listonosz
3 lata temu
Poczta to przede wszystkim musi podnieść pensję bo to wstyd zarabiać najniższą krajową za tak odpowiedzialną pracę.
Kedlaw
3 lata temu
Czy aby na pewno zmniejszenie w administracji czy w placówkach pocztowych, słabe to.
Misia
3 lata temu
Kto by chciał tam pracować wyzysk i nic więcej.Pracowałam 13 lat już dziekuje
As
3 lata temu
Pracowałem w swoim czasie w P.P., na dwóch różnych stanowiskach. Niestety jest to firma przypominająca komunistyczny skansen. W 2012 roku było 67 organizacji związkowych, dziś jest 85. Jak widać tam opłaca się być tylko związkowcem
...
Następna strona