Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska ma problemy finansowe. "Solidarność" ujawnia comiesięczne imprezy zarządu

33
Podziel się:

O problemach Poczty Polskiej z budżetem pisze się od jakiegoś czasu. Nowy wątek do tej dyskusji wrzuciła "Solidarność" pracowników Poczty Polskiej, która wyciągnęła na wierzch zjazdy zarządu. Związkowcy domagają się "zaprzestania organizowania kosztownych imprez".

Ciemne chmury nad Pocztą Polską. "Solidarność" ujawnia imprezy zarządu.
Ciemne chmury nad Pocztą Polską. "Solidarność" ujawnia imprezy zarządu. (Shutterstock.com)
bEDTCvOt

– Co miesiąc spółki organizują pod różnymi nazwami kongresy w ekskluzywnych hotelach z huczną oprawą, na które zapraszane są z reguły te same osoby z kadry zarządzającej, w ilości często kilkadziesiąt osób – wskazują przedstawiciele OM NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej w liście opublikowanym m.in. na Facebooku.

Związkowcy przypominają, że sytuacja budżetowa Poczty Polskiej nie jest, łagodnie mówiąc, najlepsza. Dlatego też wnioskują do zarządu o "zaprzestanie organizowania kilkudniowych, kosztownych imprez w całej grupie kapitałowej Poczty Polskiej SA.".

Bogusław Nowicki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej, nie był w stanie wskazać, ile PP płaci na comiesięczne imprezy integracyjne. Zaproponował dziennikarzom "Faktu", którzy z nim rozmawiali, żeby zapytali o koszty członków zarządu.

bEDTCvOv
Zobacz także: Zobacz także: System oparty o Business Intelligence

– My wiemy o tym od osób, które na różnych etapach biorą udział w przygotowaniach do takich imprez. Dla nas to zbędne kwiatuszki na kożuchu. Do tego demoralizuje to załogę. Jesteśmy w sporze zbiorowym. Słyszymy, że nie ma na nic pieniędzy i jak trudna jest sytuacja. Tymczasem pieniądze są na zabawy dla wąskiego kręgu osób, które i tak mają już wysokie wynagrodzenia – stwierdził Nowicki.

O jakich wynagrodzeniach mowa? "Fakt" podaje, że członek zarządu państwowego doręczyciela zarabia nawet 47 tys. złotych brutto miesięcznie. Zwykły pracownik – ok. 3,5 tys. brutto.

bEDTCvOB

– Ponad 30 proc. załogi zarabia obecnie mniej niż od 1 stycznia będzie wynosić płaca minimalna. To chyba najlepiej świadczy o poziomie ubóstwa na Poczcie – wskazał Nowicki.

Rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek, w rozmowie z "Faktem", zapowiedziała, że przekazane "informacje" pojawią się w "rozmowie pracodawcy z partnerami społecznymi".

bEDTCvOC

"Poczta Polska jest dużą organizacją zatrudniającą ponad 80 tysięcy pracowników. Przygotowujemy konkursy zawodowe, warsztaty, szkolenia dla pracowników. Poza czasem pracy organizowane są zawody sportowe dla pracowników, finansowane ze specjalnego funduszu. Staramy się, by koszty tych działań nie przekraczały zwyczajowych wydatków w analogicznych sytuacjach" – taką odpowiedź od biura prasowego otrzymali dziennikarze na pytania o cel i koszty organizacji imprez.

NSZZ "Solidarność" wciąż jest w sporze z zarządem Poczty. Największy pocztowyzwiązek nie poparł ugody z października, w ramach której wszyscy pracownicy mieli otrzymać premie świąteczne w wysokości 800 złotych brutto (całość kosztowałaby 74 mln złotych).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDTCvOW
KOMENTARZE
(33)
Belfer
2 lata temu
Patologia i Syf
Beata
2 lata temu
Po co niewolnikomu pieniądze.
toomasz
2 lata temu
ponad 100 zwiazkow zawodowych, wszedzie tam gdzie rzadzi polityk jest syf i patologia
bEDTCvOX
Zorro
2 lata temu
NIK powinien zainteresować się Pocztą Polską a w szczególności prezesami już byłymi ale ciągle na listach płac obecnymi!
Andy
2 lata temu
Nowa elita musi się integrować a pospólstwu nic do tego.Solidarnosc obaliła socjalizm więc o co jej chodzi?
...
Następna strona