Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Podatek cyfrowy. Francja zamierza "przycisnąć" Bidena

28
Podziel się

Już na początku kadencji Joe Bidena Francuzi zamierzają naciskać jego administrację, by porozumiała się z Unią Europejską w sprawie podatku cyfrowego. Chodzi o daniny nałożone na amerykańskich gigantów technologicznych.

Podatek cyfrowy. Francja zamierza "przycisnąć" Bidena
Amerykańscy giganci będą płacić podatki w krajach UE? Polska ma ważnego sojusznika (Pixabay)
bDAuphUB

Jak relacjonuje Reuters, właśnie podatek cyfrowy ma być pierwszym tematem, o którym kraje unijne chcą rozmawiać z nowym prezydentem USA.

Najmocniej zależy na tym przede wszystkim Francji. Tamtejszy minister spraw zagranicznych Bruno Le Maire podkreślił, że zmiana na stanowisku prezydenta może być nowym otwarciem w relacjach Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską.

Przypomnijmy, że do tej pory amerykańscy giganci cyfrowi w zasadzie nie płacą podatku w krajach Unii Europejskiej. Mowa tu przede wszystkim o takich firmach jak Google, Amazon, Facebook i Apple.

bDAuphUD
Zobacz także: Podatek cyfrowy. Polska nie będzie czekać na Komisję Europejską

Kwestia podatku cyfrowego jest dyskutowana w Unii od dłuższego czasu. Polska jest gorącym orędownikiem wprowadzenia tej daniny, ale do tej pory nie chciała tego robić samodzielnie. Wolała, żeby decyzje zapadały na poziomie europejskim w Brukseli.

bDAuphUJ

W ostatnich miesiącach polski rząd zaostrzył kurs i zapowiedział, że jeśli Unia Europejska nie zabierze się do roboty, to nasz kraj może wprowadzić odpowiednie rozwiązania samodzielnie.

- Myślę, że koniec roku to dobry horyzont, jeśli nie będzie tego podatku, to będziemy go wdrażać. Nie możemy pozwolić, by firmy prowadziły u nas biznes i nie płaciły tu podatków - mówił w lipcu w programie "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński.

Wydaje się, że jednym z najważniejszych sojuszników w walce o opodatkowanie amerykańskich gigantów będzie właśnie Francja.

bDAuphUK
bDAuphVe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
antyklerykal
2 miesiące temu
/Podatek cyfrowy. Google, Facebook i Amazon nie zapłacą w Polsce podatku/..... Rząd zamierzał opodatkować amerykańskich gigantów cyfrowych. Sytuacja zmieniła się jednak po wizycie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, który "z zadowoleniem przyjął tę informację".Podczas wspólnej konferencji prasowej z Andrzejem Dudą Mike Pence powiedział, że USA "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" projektu wprowadzenia podatku cyfrowego, który objąłby amerykańskich gigantów, takich jak Facebook, Google, Amazon czy Apple...................../
asd
2 miesiące temu
Biden obiecał wprowadzić w USA wiele podatków to może się zgodzić. Zastanawiam się na ile ten wszechobecny atak na Trumpa, całego świata finansjery i mediów był wynikiem tego, że on stał przeciw niektórym interesom które nie były dobre dla USA
BankruciEU
2 miesiące temu
SOCJALIZM: Strategia zdobycia władzy i eksploatacji mas aż do całkowitej zapaści gospodarczej…
bDAuphVf
aus
2 miesiące temu
Polska ma silnego sojusznika! Wolne zarty, Polska nie ma zadnych sojusznikow, ostatni jest juz na wylocie.
JA123
2 miesiące temu
Polska przypadkiem nie obiela amerykanskich mediow zwolnieniem z tego podatku???????
...
Następna strona