Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Podatek od deszczu utknął. Co dalej z nową opłatą?

- To są sprawy legislacyjne, które są poza Wodami Polskimi - tak o przeciągających się pracach nad wprowadzeniem podatku od deszczu mówi Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich ds. ochrony przed powodzią i suszą. Chodzi o opłatę, którą ponosiliby właściciele nieruchomości, których powierzchnia w sporym stopniu zabudowana jest kostką, domem lub innymi budowlami. Wówczas bowiem woda zamiast wsiąkać w ziemię, spływa do kanalizacji. Gość programu "Money. To się liczy" podkreślał, że należy edukować społeczeństwo i informować, jak ważna w dzisiejszym czasie jest retencja. - Nasz bilans wodny wygląda bardzo nieciekawie - ocenił Woś. Nie chciał jednak deklarować, kiedy podatek od deszczu może wejść w życie w rozszerzonej formie. Zaznaczał bowiem, że to zależy od Sejmu i tempa procesu legislacyjnego.

279
Podziel się:
KOMENTARZE
(279)
msms01
3 lata temu
Kiedy ulgi za eliminację złodziei. Konfiskaty majątków Morawieckich, Obajtków i innej tłuszczy pozwoli na oddłużenie Polski.
wolak
3 lata temu
Ktoś musi płacić na 500+, rządowe bizancjum czy na KK i Rydzyka. Czego tu nie rozumita
Alik
3 lata temu
Tylko proPiSowców obłożyć podatkam, ich wybór!
Masakra
3 lata temu
Podatek od deszczu nie zatwierdzony? a nam już Spółdzielnia podniosła czynsz od stycznia za odprowadzanie deszczówki..Ciekawe. Złodziejstwo na każdym kroku. Za chwilę będzie podatek od chodzenia po chodniku. W Bydgoszczy Urząd Miasta nagle przestał płacić za oświetlenie ulic i przerzucił tę opłatę na Spółdzielnię i tym samym jej mieszkańców. Już czekamy na kolejną podwyżkę czynszu.
Normalny
3 lata temu
Tak jest, że żądzą tym krajem nieudacznicy i cwaniacy. Retencja to przede wszystkim zbiornika, które są jednym z nielicznych ratunków dla naszej Ojczyzny. Wymienię podstawowe korzyści, retencja czyli nawadnianie gruntu, zabezpieczenie przeciwpowodziowe, turystyka weekendowa, hodowla ryb no i energetyka z turbin wodnych. Nad wodą jest dużo jonów ujemnych tych korzystnych dla człowieka. W 1944 jedna z partii politycznych miała w planie wybudowanie 40 zbiorników retencyjnych i gdzie są te inwestycje?
...
Następna strona