Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KKG
|

Podwyżki cen gazu. Prezes PGNiG: to nieuniknione

68
Podziel się:

Wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony, gdyż na europejskich rynkach mocno drożeją wszystkie surowce. Prezes PGNiG Paweł Majewski nie chce przesądzać skali podwyżki i nie wyklucza, że wiosną ceny gazu spadną.

Podwyżki cen gazu. Prezes PGNiG: to nieuniknione
Wzrosty cen gazu w Europie dotkną też odbiorców w Polsce (Materiały prasowe)
bEKObfNh

- Wniosek o podwyżki cen gazu jest nieunikniony, dlatego że na europejskich rynkach drożeją wszystkie surowce i paliwa. Ceny gazu wzrosły wielokrotnie w stosunku do ubiegłego roku. Przyczyn wzrostów jest kilka: sytuacja geopolityczna, sytuacja postpandemiczna i ożywienie przemysłu po lockdownie, niedostateczny poziom napełnienia magazynów w Europie Zachodniej i wreszcie presja wywierana przez Gazprom polegająca na ograniczaniu podaży gazu, żeby wymusić na Europie certyfikację Nord Stream 2 - powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski.

Prezes wskazuje, że w pewnym stopniu wzrosty cen gazu w Europie, które są irracjonalnie wysokie, dotkną też odbiorców gazu w Polsce.

- Trzeba się liczyć, że takim wnioskiem będziemy zmuszeni wystąpić do URE. Wielkość podwyżki nie jest jeszcze przesądzona. Taryfa jest ustalana na dłuższy okres, więc ta cena będzie spłaszczona, teraz mamy do czynienia ze wzrostem, ale liczymy się z tym, że na wiosnę ceny gazu spadną - powiedział Majewski.

bEKObfNj
Zobacz także: PGNiG będzie płaciła za gaz więcej

- Na pewno więc nie będzie to tak drastyczna podwyżka, z którą należałoby się liczyć, patrząc tylko na uwarunkowania giełdowe cen gazu - dodał.

Taryfy na gaz zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki. Prezes URE Rafał Gawin poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że nie będzie zaskoczony wnioskiem PGNiG o zmianę taryfy na gaz w związku z rosnącymi cenami paliwa na rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKObfNK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(68)
Łukasz
miesiąc temu
Aż nie można patrzeć jak ludzie narzekają że PiS podniosło cenę gazu ludzie przecież gazu jest mniej w całej Europie i nie ma to nic wspólnego z PiS to nie wyższe podatki za gaz
Titanic Level...
miesiąc temu
Nie przeżyjemy tego Morawieckiego i jego bandy, wykończą nas z uśmiechem na ustach. A gdybyśmy jakimś cudem jednak przeżyli, to przyjdzie Tusk i nas dobije.
Kasta PIS
miesiąc temu
Dziekujemy PIS
bEKObfNL
Kolo
miesiąc temu
Posłowie, ministrowie, różne inne maści w polityce - podwyżka 40% ; RPP od Glapińskiego 40% podwyżki ; narodowi zaproponowano tzw. Nowy Wał: mało kto zyska , część straci. Podwyżki gazu, prądu, spożywcze, art. przemysłowe; inflacja 5% . To wszystko zawdzięczamy PiSowi! I Polakom co na nich głosowali!
tgrf
miesiąc temu
Rozdawanie kasy robi swoje. Ceny rosną i musimy sobie z tym jakoś radzić mimo ograniczonych zasobów (pensji). Wszystko zależy od tego jak wydajemy pieniądze, czyli głównie na co. Nadmierna konsumpcja, zadłużanie się mogą doprowadzić do sytuacji bez wyjścia. Dlaczego w szkołach nie uczy się tego jak zarządzać pieniędzmi, skutecznego oszczędzania i inwestowania? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu
...
Następna strona