Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Podwyżki cen prądu. Enea i Energa Obrót - kolejni sprzedawcy energii z zatwierdzonymi taryfami

252
Podziel się

Regulator zakończył kolejne postępowania i zatwierdził firmom Enea i Energa Obrót taryfy na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych korzystających z tzw. sprzedawcy z urzędu. Ich rachunki wzrosną średnio o 9 zł.

Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dwóm tzw. sprzedawcom z urzędu - Enea i Energa Obrót
Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dwóm tzw. sprzedawcom z urzędu - Enea i Energa Obrót (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bErQWlYl

Łączne rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe średnio o odpowiednio: 12,2 i 11,3 proc. – informuje PAP.

- W wyniku wnioskowanych przez przedsiębiorców, a zatwierdzonych w grudniu br. przez Prezesa URE nowych taryf, rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe o ok. 9 złotych miesięcznie. W przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, zużywających średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat za energię będzie odpowiednio wyższy - napisano w komunikacie.

bErQWlYn

Enea i Energa Obrót mogą zmienić ceny za energię elektryczną w rozliczeniach z odbiorcami w gospodarstwach domowych, w stosunku do których będą stosowali taryfę zatwierdzaną przez prezesa URE, najwcześniej po 14 dniach od ich zatwierdzenia przez regulatora, czyli od 13 stycznia 2020 roku.

Zobacz także: Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

W połowie grudnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził już taryfę Operatora Systemu Przesyłowego (PSE), pięciu dystrybutorów energii elektrycznej: PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Energa Operator, innogy Stoen Operator (wzrost stawek dystrybucji dla grup G wyniósł średnio 3,1 proc.) oraz taryfę na sprzedaż energii sprzedawcy z urzędu - Tauron Sprzedaż. Te taryfy przedsiębiorcy mogą stosować od 1 stycznia 2020 roku.

bErQWlYt

W przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, zużywających średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat za energię będzie odpowiednio:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErQWlYO
KOMENTARZE
(252)
M.LODY
2 lata temu
krol Wolomina to taki sam Pinokio jak "mateuszek" - moze nawet wiekszy bo bardziej chamski - dostane 7 zlotych rewaloryzacji emerytury, 8,6zl wiecej mam placic za prad - to jest wlasnie DOBRA I DOJNA ZMIANA
zwykły Polak
2 lata temu
To mają być te podwyżki? Zawracanie głowy.
Eni
2 lata temu
Brawo pis, zagwarantowaliscie polakom dobra zmiane od 1 stycznia 2020
bErQWlYP
paweł626
2 lata temu
Podawanie informacji o podwyżce w zł/miesiąc to czysta manipulacja. Jeśli np. płacę ok. 250 zł miesięcznie to podwyżka wynosi 12% czyli 30zł a nie 8zł !
Gaus
2 lata temu
Sulechów wpierw podwyżki dla motłochu, a dopiero później odbieranie datków. Odbieranie ludziom środków do skromnego i biednego życia - trwa w najlepsze czyniąc życie uczciwych,Polaków gehenną i wykluczeniem.
...
Następna strona