Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Podwyżki cen prądu. Enea i Energa Obrót - kolejni sprzedawcy energii z zatwierdzonymi taryfami

252
Podziel się

Regulator zakończył kolejne postępowania i zatwierdził firmom Enea i Energa Obrót taryfy na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych korzystających z tzw. sprzedawcy z urzędu. Ich rachunki wzrosną średnio o 9 zł.

Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dwóm tzw. sprzedawcom z urzędu - Enea i Energa Obrót
Prezes URE zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dwóm tzw. sprzedawcom z urzędu - Enea i Energa Obrót (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bDIvSdkl

Łączne rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe średnio o odpowiednio: 12,2 i 11,3 proc. – informuje PAP.

- W wyniku wnioskowanych przez przedsiębiorców, a zatwierdzonych w grudniu br. przez Prezesa URE nowych taryf, rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe o ok. 9 złotych miesięcznie. W przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, zużywających średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat za energię będzie odpowiednio wyższy - napisano w komunikacie.

bDIvSdkn

Enea i Energa Obrót mogą zmienić ceny za energię elektryczną w rozliczeniach z odbiorcami w gospodarstwach domowych, w stosunku do których będą stosowali taryfę zatwierdzaną przez prezesa URE, najwcześniej po 14 dniach od ich zatwierdzenia przez regulatora, czyli od 13 stycznia 2020 roku.

Zobacz także: Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

W połowie grudnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził już taryfę Operatora Systemu Przesyłowego (PSE), pięciu dystrybutorów energii elektrycznej: PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Energa Operator, innogy Stoen Operator (wzrost stawek dystrybucji dla grup G wyniósł średnio 3,1 proc.) oraz taryfę na sprzedaż energii sprzedawcy z urzędu - Tauron Sprzedaż. Te taryfy przedsiębiorcy mogą stosować od 1 stycznia 2020 roku.

bDIvSdkt

W przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, zużywających średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat za energię będzie odpowiednio:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIvSdkO
KOMENTARZE
(252)
la2010
rok temu
Przed tygodniem dostałem informację o podwyżce opłat za mieszkanie - w górę opłata za ogrzewanie +5%, za ciepłą wodę +5%. Inflacja sięga 3%, a konto w banku ma oprocentowanie... 0.4%. Do tego ceny spożywki rosną jak na drożdżach. Za chwilę będzie podwyżka cen prądu. Na PiS nie głosowałem, więc przynajmniej sumienie mam czyste.
KS
rok temu
Jakoś nikt nie mówi o tym, że opłaty dystrybucyjne też wzrosły - o 300-400 % !!! Dziękujemy za 500+
Pamiętamy
rok temu
Przecież Król Wołomina Sasin klął się na swą matkę że podwyżek za energię elektryczną NIE BĘDZIE!
bDIvSdkP
Ja
rok temu
Co to za informacja?!? Rachunki wzrosną - o 9 zł?! Jakaś totalna bzdura! Trzeba napisać o ile procent wzrośnie cena zużytej energii (kWh)! Taryfa jest wieloskładnikowa i obejmuje oprócz zużytej energii też opłaty: abonamentową, sieciową zmienną, sieciową stałą i jeszcze inne opłaty sytuacyjne! W związku z tym opowiadanie o 9 zł. to jakieś mydlenie oczu! W naszych miesięcznych płatnościach energia zużyta to ok. 40-50 % płatności. Czy autor artykułu uważa czytelników za głupków?
mikus
rok temu
sasin i morawiecki to perfidni kłamcy i co mordy zdradzieckie miało nie byc podwyzek pradu a są
...
Następna strona