Notowania

Podwyżki dla nauczycieli. 400 zł więcej dla wychowawcy

Karta Nauczyciele do zmiany. MEN zamierza wprowadzić w niej nowe rozwiązania. Wśród nich stały minimalny dodatek dla nauczycieli-wychowawców klas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: PRZEMYSLAW GETKA/REPORTER)

Dodatkowe pieniądze dla nauczycieli mają trafić do samorządów w formie dotacji celowej, a nie jak dotychczas subwencji oświatowej – dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna.

MEN zamierza wprowadzić zmiany w Karcie Nauczyciela. Jak wynika z informacji DGP, zostanie w niej zapisany stały minimalny dodatek dla wychowawców wysokości 400 zł miesięcznie.

Nauczyciele odchodzą z zawodu. Wolą iść do korporacji

Natomiast dodatki za wyróżniającą się pracę będą dostępne dla maksymalnie połowy zatrudnionych w placówce nauczycieli. Jak wyjaśnia dziennik, dyrektor będzie zmuszony wybrać najlepszych z najlepszych, a nie wszystkich, którzy zasługują na dodatkowe pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nauczyciele, men, edukacja, reforma oświaty, szkoła, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2019

Waldek18 godzin lekcyjnych to 13,5 godz zegarowej. Tyle nauczyciele pracują tygodniowo. Ludzie po 10 godz dziennie na swoją emeryturę pracują

14-02-2019

ewaNiech idą nieroby ,za 18 godz. i tak maja dużo.Inni pracownicy oświaty przymierają głodem o nich nikt nie myśli.Dostają tylko ci co strajkują.

14-02-2019

sylwekdodatek to nie jest podwyżka płac, pani mimister nie rozumie prostych pojęc. wiadomo ze w szkołach są układy, a dodatki dostaną osoby z układow.

Rozwiń komentarze (166)