Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Podwyżki dla posłów. Lekarze oburzeni: "Brakuje pieniędzy na leczenie"

300
Podziel się

Porozumienie chirurgów z oburzeniem zareagowało na projekt ustawy podnoszący wynagrodzenia parlamentarzystów. "W sytuacji, gdy szpitale są zadłużone do tego stopnia, że chcą obniżać pensje lekarzom i brakuje pieniędzy na leczenie Polaków, polski Sejm kombinuje nad tym, jak przygarnąć jeszcze więcej kasy dla posłów" - pisze na Facebooku porozumienie "Skalpel".

Lekarze nie wierzą własnym oczom. Z oburzeniem przyjęli propozycje podwyżek dla posłów.
Lekarze nie wierzą własnym oczom. Z oburzeniem przyjęli propozycje podwyżek dla posłów. (Flickr)
bCYaqeDF

"My idąc na manifestację 8 sierpnia nie upominaliśmy się o podwyżki. Poszliśmy, żeby zawalczyć o dobro pacjentów - o wzrost nakładów na ochronę zdrowia, likwidację kolejek do specjalistów, o poprawę warunków leczenia polskich pacjentów, bo nie każdego stać na leczenie prywatne" - komentują projekt chirurdzy z porozumienia "Skalpel".

"Tymczasem polski parlament przyznaje sobie kolejne podwyżki, a nawet niektórym pensje za "nicnierobienie" w kwocie 18 tys. zł. brutto, podczas gdy lekarzom proponuje się obniżki wynagrodzenia z dotychczasowej wywalczonej podczas głodówki rezydentów w 2018 r. kwoty 6750 zł. brutto!!!" - czytamy dalej.

bCYaqeDH

Przypomnijmy, że w czwartek wieczorem posłowie Sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych jednogłośnie poparli projekt ustawy podnoszący wynagrodzenia parlamentarzystów, ministrów, premiera, prezydenta, wojewodów i marszałków województwa. Po raz pierwszy pensja ma też przysługiwać pierwszej damie.

Obecne uposażenie posła wynosi dokładnie 8016,7 zł brutto, do tego dochodzi dieta poselska wysokości 2505,2 zł. Zgodnie z projektem poseł lub senator ma zarabiać 0,63 pensji podstawowej sędziego Sądu Najwyższego, czyli ponad 12,5 tys. brutto plus dodatki związane z dietą poselską.

bCYaqeDN

"W sytuacji gdy szpitale są zadłużone i brakuje pieniędzy na leczenie Polaków, polski sejm kombinuje nad przygarnięciem jeszcze większej kasy dla posłów - przypominamy, że istnieje jeszcze coś takiego jak praca dla idei" - pisze na Facebooku porozumienie "Skalpel".

Również ekonomiści, z którymi rozmawiał money.pl, przekonują, że podwyżki w czasie, kiedy kraj wchodzi w fazę recesji koronawirusowym i nie ma pewności jutra, podwyżki dla posłów to wielki błąd.

- Mamy przed sobą trudne czasy, dużą niepewność, co do kondycji gospodarki, powinniśmy solidarnie pokazać, że wszyscy zaciskają pasa - podkreśla Paweł Majtkowski.

bCYaqeEi
KOMENTARZE
(300)
Pomyśl
miesiąc temu
W Sejmie była propozycja podwyżki - dodatku dla personelu medycznego pracującego przy Covid. Sejm odrzucił tą propozycje. A ja proponuje, aby Pan Minister Zdrowia zebrał w Sejmie i Senacie swoje Koleżanki i Kolegów lekarzy i na tydzień udali się do szpitala jednoimiennego popracowac przy Covid-19. Może wtedy mieliby inne spojrzenie na rzeczywistośc. Lekarzom powtarza się że ich praca to powołanie, służba. A czym jest praca parlamentarzystów, premiera, prezydenta jak nie służbą dla narodu. W ten sposób nie zreformuje się służby zdrowia, bo zawsze braknie pieniędzy rozdając je na prawo i lewo.
Aga
miesiąc temu
Uwazam, ze pensja poslow powinna wynosic tyle ile aktualna srednia krajowa. Niech wiedza jak sie ludziom zyje.
emeryt
miesiąc temu
Pozostaje trwac w przekonaniu, ze za chwil kilka - leczyc nas beda politycy i naloznice. Podziwiam moralnosc parlamentarzystow, wspolczuje sluzbie medycznej,
bCYaqeEj
Sławek
miesiąc temu
Pamiętajcie że trzy lata mają spokój z wyborami. Teraz PiS pokaże gdzie naprawdę ma wyborców
xxx
miesiąc temu
a zwykłemu zjadaczowi chleba KWOTY WOLNEJ od podatku nie można podwyższyć jak obiecywali zaczęli już 2-gą kadencję bo nie ma pieniędzy ,.ale dla nich są zawsze i popatrzcie jaka JEDNOMYŚLNOŚĆ i ZGODA w głosowaniu PO,SLD,PSL,o PIS nie wspominam bo to oni wyszli z tymi podwyżkami pazerniaki.
Najnowsze komentarze (300)
ewa
miesiąc temu
wstyd wstyd ochłapy dla reszty
PK
miesiąc temu
skandal i kompromitacja ! zadnego poparcia , wy mieliscie słuzyc Polakom, a nie myslec o podwyzkach, dietach , dodatkach, przywilejach, nagrodach itp , to zadna dla mnie opozyacja !
emeryt
miesiąc temu
------------------------ dla wszystkich są pieniądze, a dla emerytów dalej nie ma ? 1. Sejm uchwalił dodatek 200 zł za każdy miesiąc świadczenie dla Polaków zesłanych lub deportowanych do ZSRR - po 200 zł za każdy miesiąc, jednak nie mniej niż 2400 zł. 2. Wyższe emerytury dla opozycji z czasów PRL. Sejm przyjął ustawę, że Osoby walczące w czasach PRL o wolną Polskę otrzymają wyższe emerytury. Emerytura osoby ze statusem działacza opozycji antykomunistycznej wyniesie co najmniej 2,4 tys. zł brutto. Sejm przyjął ustawę, która trafi teraz do Senatu. 3. Sejm zdecydował o podwyższeniu pensji polityków. Posłowie byli w tej sprawie niezwykle zgodni Co z emerytami my tez jesteśmy ludzmi, pracowaliśmy w Polsce i chemy życ , a z nedzy, biedy i ubóstwa !
obserwator
miesiąc temu
Tak wygląda dzielenie społeczeństwa ? PYTANIE i co opozycja przyjęła podwyżki ? Tu się nie sprzeciwjaja , jak widać chodzi wszystkim o kase ! Zapomnieliscie o 7 mln emerytów, wybory wygraliście i dla emerytów dalej nic tylko sobie przecież podwyzki dostali parlamentarzysci w styczniu 1500 PLUS i 500 zl na mieszkanie i jeszcze im mało ?
emeryt
miesiąc temu
a co z USTAWA o likwidacji PODATKU dla emerytów ? SKANDAL o emerytach zapomnieli, znow mysla tylko o sobie ? Emerytom głodowe waloryzacje i oszukanczy dodoatek zwany trzynastka ? DRWINY robia z emerytów ! Parlamentarzysci dostali w styczniu 1500 PLUS tego roku i w lutym 500 zl dodoatku na mieszkanie, a emerytów nie stac na czynsz, opłaty i leki, itp. Zawiedli nas bardzo ! NIGDY wiecej ich nie popre ! Szacunek dla tych posłow co nie poparli projektu !
wyborca
miesiąc temu
skandal i kompromitacja ! zadnego poparcia , wy mieliscie słuzyc Polakom, a nie myslec o podwyzkach, dietach , dodatkach, przywilejach, nagrodach itp , to zadna dla mnie opozyacja !
emeryt
miesiąc temu
skandal ! jak tarktuja emerytów, emeryci nie maja na leki, na czynsz, nic nie zrobili dla emerytów, zawiedli nas bardzo, mieli słuchac ludzi i co nie słuchaja, dalej głodwe emerytury i waloryzacje nijak majace sie do drozyzny , dlaej brak wdowich emerytur, dalej zasilki pogrzebowe nie zmienione, dalej leki płatne, dalej stary portfel, zadbali tylko o siebie, jak moga spojrzec emerytom w oczy ? Co to za opozycja i co zatwierdzili sobie podwyzki , zadnego poparcia dla opozycji ! WSTYD !
Kiedy U S T ...
miesiąc temu
ze nie mogą sobie przyznawać podwyżek tylko dopiero na następną kadencję tak jak w Ameryce podnosi się pensje parlamentarzystom, ministrom. Wchodzą one na następną kadencje, a tu sobie sami dali podwyżki ? Podnosza pensje w dobie koronawirusa ! SKANDAL !
bCYaqeEb
oburzony
miesiąc temu
DRANSTWO ! inaczej tych podwyzek nie mozna skomentować ! emerytom waloryzacja w 2020 r. 1,91 zł dziennie, a dodatek zwany trzynastką 2,68 zł dziennie, a sobie tysiace złotych tak wygląda dzis panstwo 'sprawiedliowsci " ? WALORYZACJA 1,91 zł dziennie w 2020 r. Waloryzacja w 2020 r. tylko 103,56 % . Emerytom - 1,91 zł dziennie. Kpiny 70 zł brutto waloryzacja miesięczna czyli 57,40 zł netto miesięcznie ? 57,40 zł netto : przez 30 dni = 1,91 zł dziennie ? Co z tym zrobić pytam rządzących ? Ile wszystko podrożało opłaty, śmieci, ile podrożeje prąd , a w ślad za nim będą następne podwyżki wszystkiego, żywność ile podrożała, leki, jak mają żyć emeryci ? Innym grupom społeczny dajecie duże podwyżki , wojsku w ciągu 2 lat około 1200 zł , innym po kilkaset złotych, po 500 PLUS bogaczom na dziecko, po 300 PLUS na podręczniki, po 500 zł BON TURYSTYCZNY, parlamentarzystom po 1500 PLUS, po 500 zł dodatku na mieszkanie, a emerytom głodowe waloryzacje, i dodatek w 2020 r. - zwany trzynastka 981 zł : 366 dni w roku = 2,68 zł dziennie ! Co z tym zrobić, jak żyć ? Gdzie ta wasza sprawiedlwość ? Mamy dość dzielenia społeczeństwa !
Paweł
miesiąc temu
kiedy regulacja emerytur,kiedy likwidacja podatku, ieli słuzyc ludziom, a tu chodzi o co o podwyzki i oni głosujea za tym ? SKANDAL ! W styczniu dostali po 1500 PLUS , a w lutym 500 zl dodoatku na mieszkania, a dla emerytów dalej nic nie zrobili ? NIE popre juz ich nigdy , ile oni zarabiaja w porównaniu z Polakmi, a jak wygladaja ich pensje w stosunku do emerytów, niech sie nie zasłaniaja ile zarabiaja dyrektorzy departamentw, zawiedli nas bardzo !
Polak
miesiąc temu
OPOZYJA popiera podwyżki i tu sie zgadzaja, o co chodzi o pieniadze, jeszcze im mało , jak zyja Polacy, chorzy, emeryci i wy głosowaliscie za podwyzkami ? SKANDAL ! DOŚĆ dzielenia POLAKÓW ! Wsparcie dla RODZINA 500 PLUS 44,7 mld zł, natomiast dla emerytów tylko 9,6 mld zł ? Czy to uczciwe i sprawiedliwe ? NIE ! Razem Rodzina 500 PLUS 41,2 mld zł + BON TURYSTYCZNY 3,5 mld zł = 44,7 mld zł natomiast na waloryzacje dla emerytów w 2021 r. tylko 9,6 mld zł ? SKANDAL ! Tak wygląda sprawiedliwość ? Dziękuje mowie NIE ! Tak wygląda dzielenie społeczeństwa ! Kiedy w końcu LIKWIDACJA PODATKU dla emerytów ? Na co czeka rząd i parlament ?
Polak
miesiąc temu
do O P O Z Y C J I ------------------ myślę, ze OPOZYCJA NIE przyjmie podwyżek i z nich zrezygnuje ! Co to za opozycja żeby w dobie kryzysu sobie przyznawać podwyżki ? SKANDAL !
aeuaoeuaoeu
miesiąc temu
Ale was wszystkich, caly narod, Kaczynski wyhoojal.... :))) Mistrzostwo swiata :))) Teraz maja 3 lata spokoju; mozna krasc bez zadnego obcyndalania sie. Nikt ich nie moze posunac. Moga sie nachapac i potem nawet odjesc, jesli sytuacja bedzie katastrofalna. Ci, ktorzy przyjda po nich, beda miec taki boordel do ogarniecia, ze nie podolaja. A ziobrowa juz w tym glowa, aby tak zmienic system sprawiedliwosci, aby nikt ich nie mogl do odpowiedzialnosci pociagnac (a prawo nie dziala wstecz, przypominam tym, ktorzy mysla, ze tych lajdakow bedzie mozna osadzic). Ej, Polacy, Polacy... Daliscie sie knypkowi zrobic na szaro. Wyr**chal was w odwlok, az milo :)))
mały mały
miesiąc temu
już po wyborach, no to możemy wszystko
...
Następna strona