Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Podwyżki dla posłów. Lekarze oburzeni: "Brakuje pieniędzy na leczenie"

300
Podziel się:

Porozumienie chirurgów z oburzeniem zareagowało na projekt ustawy podnoszący wynagrodzenia parlamentarzystów. "W sytuacji, gdy szpitale są zadłużone do tego stopnia, że chcą obniżać pensje lekarzom i brakuje pieniędzy na leczenie Polaków, polski Sejm kombinuje nad tym, jak przygarnąć jeszcze więcej kasy dla posłów" - pisze na Facebooku porozumienie "Skalpel".

Lekarze nie wierzą własnym oczom. Z oburzeniem przyjęli propozycje podwyżek dla posłów.
Lekarze nie wierzą własnym oczom. Z oburzeniem przyjęli propozycje podwyżek dla posłów. (Flickr)

"My idąc na manifestację 8 sierpnia nie upominaliśmy się o podwyżki. Poszliśmy, żeby zawalczyć o dobro pacjentów - o wzrost nakładów na ochronę zdrowia, likwidację kolejek do specjalistów, o poprawę warunków leczenia polskich pacjentów, bo nie każdego stać na leczenie prywatne" - komentują projekt chirurdzy z porozumienia "Skalpel".

"Tymczasem polski parlament przyznaje sobie kolejne podwyżki, a nawet niektórym pensje za "nicnierobienie" w kwocie 18 tys. zł. brutto, podczas gdy lekarzom proponuje się obniżki wynagrodzenia z dotychczasowej wywalczonej podczas głodówki rezydentów w 2018 r. kwoty 6750 zł. brutto!!!" - czytamy dalej.

Przypomnijmy, że w czwartek wieczorem posłowie Sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych jednogłośnie poparli projekt ustawy podnoszący wynagrodzenia parlamentarzystów, ministrów, premiera, prezydenta, wojewodów i marszałków województwa. Po raz pierwszy pensja ma też przysługiwać pierwszej damie.

Obecne uposażenie posła wynosi dokładnie 8016,7 zł brutto, do tego dochodzi dieta poselska wysokości 2505,2 zł. Zgodnie z projektem poseł lub senator ma zarabiać 0,63 pensji podstawowej sędziego Sądu Najwyższego, czyli ponad 12,5 tys. brutto plus dodatki związane z dietą poselską.

"W sytuacji gdy szpitale są zadłużone i brakuje pieniędzy na leczenie Polaków, polski sejm kombinuje nad przygarnięciem jeszcze większej kasy dla posłów - przypominamy, że istnieje jeszcze coś takiego jak praca dla idei" - pisze na Facebooku porozumienie "Skalpel".

Również ekonomiści, z którymi rozmawiał money.pl, przekonują, że podwyżki w czasie, kiedy kraj wchodzi w fazę recesji koronawirusowym i nie ma pewności jutra, podwyżki dla posłów to wielki błąd.

- Mamy przed sobą trudne czasy, dużą niepewność, co do kondycji gospodarki, powinniśmy solidarnie pokazać, że wszyscy zaciskają pasa - podkreśla Paweł Majtkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(300)
ewa
3 lata temu
wstyd wstyd ochłapy dla reszty
PK
3 lata temu
skandal i kompromitacja ! zadnego poparcia , wy mieliscie słuzyc Polakom, a nie myslec o podwyzkach, dietach , dodatkach, przywilejach, nagrodach itp , to zadna dla mnie opozyacja !
emeryt
3 lata temu
------------------------ dla wszystkich są pieniądze, a dla emerytów dalej nie ma ? 1. Sejm uchwalił dodatek 200 zł za każdy miesiąc świadczenie dla Polaków zesłanych lub deportowanych do ZSRR - po 200 zł za każdy miesiąc, jednak nie mniej niż 2400 zł. 2. Wyższe emerytury dla opozycji z czasów PRL. Sejm przyjął ustawę, że Osoby walczące w czasach PRL o wolną Polskę otrzymają wyższe emerytury. Emerytura osoby ze statusem działacza opozycji antykomunistycznej wyniesie co najmniej 2,4 tys. zł brutto. Sejm przyjął ustawę, która trafi teraz do Senatu. 3. Sejm zdecydował o podwyższeniu pensji polityków. Posłowie byli w tej sprawie niezwykle zgodni Co z emerytami my tez jesteśmy ludzmi, pracowaliśmy w Polsce i chemy życ , a z nedzy, biedy i ubóstwa !
obserwator
3 lata temu
Tak wygląda dzielenie społeczeństwa ? PYTANIE i co opozycja przyjęła podwyżki ? Tu się nie sprzeciwjaja , jak widać chodzi wszystkim o kase ! Zapomnieliscie o 7 mln emerytów, wybory wygraliście i dla emerytów dalej nic tylko sobie przecież podwyzki dostali parlamentarzysci w styczniu 1500 PLUS i 500 zl na mieszkanie i jeszcze im mało ?
emeryt
3 lata temu
a co z USTAWA o likwidacji PODATKU dla emerytów ? SKANDAL o emerytach zapomnieli, znow mysla tylko o sobie ? Emerytom głodowe waloryzacje i oszukanczy dodoatek zwany trzynastka ? DRWINY robia z emerytów ! Parlamentarzysci dostali w styczniu 1500 PLUS tego roku i w lutym 500 zl dodoatku na mieszkanie, a emerytów nie stac na czynsz, opłaty i leki, itp. Zawiedli nas bardzo ! NIGDY wiecej ich nie popre ! Szacunek dla tych posłow co nie poparli projektu !
...
Następna strona