Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MBL
|

Pogotowie strajkowe. Sasin: "Pan premier nie pojedzie na Śląsk"

534
Podziel się

- Niedobrą metodą jest zmuszanie pana premiera do siadania do rozmów w sytuacji szantażu – powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W poniedziałek mija ultimatum, które górniczy związkowcy wyznaczyli szefowi rządu.

Pogotowie strajkowe. Sasin: "Pan premier nie pojedzie na Śląsk"
Mateusz Morawieckizostał wezwany do rozmów. (KPRM, Adam Guz)
bDfhTahx

- Albo rozmowa, albo robimy strajk, burdy. To nie jest dobra metoda – ocenił w programie "Gość Radia Zet" wicepremier Jacek Sasin. - My od dłuższego czasu rozmawiamy. Związkowcy wysyłają sygnał, że są niezadowoleni z tego, co słyszą. Nie ma co owijać w bawełnę, trzeba mówić, jaka jest sytuacja w górnictwie i jakie są oczekiwania Unii Europejskiej względem celów klimatycznych – dodał.

Jacek Sasin podkreślił, że premier nie pojedzie na rozmowy na Śląsk, ale w zamian przedstawi konkretny plan dla górnictwa obejmujący m.in. inwestycje. Co ważne, plan też dotyczyć będzie nie tylko samego Śląska, ale wszystkich rejonów w Polsce, gdzie są kopalnie węgla kamiennego.

Piątka dla zwierząt. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podjął decyzję ws. głosowania

bDfhTahz

- Protesty górników utrudniają nam prace. Jak jesteśmy w UE to musimy respektować politykę unijną. W kwestii polityki klimatycznej jesteśmy osamotnieni, dużo trudniej jest nam cokolwiek samemu egzekwować – puentował wicepremier.

Przypomnijmy, że w poniedziałek mija ultimatum, które górniczy związkowcy wyznaczyli szefowi rządu. Dokładnie tydzień temu premier Mateusz Morawiecki został zaproszony do rozmów. Związkowcy ostrzegli, że jeśli nie ruszą rozmowy, to dojdzie do strajku.

Sasin skrytykował też wyrok WSA, który ocenił, że zlecenie Poczcie Polskiej przygotowań do organizacji wyborów było bezprawne. - To dziwny wyrok, pokazujący, że reforma sądownictwa jest potrzebna. Sąd mówi, że nie było podstaw, to oznacza, że nie zauważa ustawy. Albo jest niekompetentny albo nieobiektywny – ocenił wicepremier, podkreślając, że nie czuje się odpowiedzialny za 70 mln zł, które zostały wydane na organizację wyborów, które ostatecznie się nie odbyły. Odpowiedzialna – wg Sasina – jest opozycja, która zablokowała przeprowadzenie wyborów.

bDfhTahF

Minister aktywów państwowych odniósł się też do zawirowania w koalicji, które wywołało uchwalenie tzw. ustawy futerkowej, która zakazuje hodowli zwierząt na futra.

- Procedowanie ustaw powinno być adekwatne do poparcia społecznego, czyli powinno odbywać się z dominującą rolą PiS-u. Jeżeli koalicjanci tego nie rozumieją, to konsekwencją może być rząd mniejszościowy lub przyspieszone wybory. Tego nie można wykluczyć, choć to ostateczność – wskazał Sasin.

Zapytany o prawdopodobne odejście z resortu aktywów państwowych ministrów Z. Gryglasa i J. Kowalskiego, odpowiedział: - To nie czas na pakowanie.

bDfhTaia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(534)
Czy ja dobrze...
miesiąc temu
Sasin powiada: „Jak jesteśmy w UE to musimy respektować politykę unijną”. Co to się porobiło i od kiedy?
joźin
miesiąc temu
Do czego doprowadziło kłamstwo w sprawie górnictwa Mateuszka. Teraz czas na spijanie miodu.
Bałc
miesiąc temu
Sasin to może wskazałbyś osobę która te pieniądze wyrzuciła w błoto ?
bDfhTaib
POLKa
miesiąc temu
Górnikom to zawsze będzie mało. Oni są nienasyceni. Cały świat odchodzi od węgla a u nas Szydło, Duda i Morawiecki obiecywali górnikom, że Polska będzie węglem stała. No i co , kicha .
strefa wolna ...
miesiąc temu
Szanowni górnicy zagłosowaliście na Dudę i pis to teraz macie a Sasin niech lepiej odda 70 baniek
Najnowsze komentarze (534)
fort
4 tyg. temu
Proponuję,aby działacze związkowi rozpoczęli komsumpcję węgla na zwałach,później rząd a na końcu zwolennicy dobrej zmiany i potakiwacze z innych partii.Dutki dobrze było brać,a teraz tego drogiego węgla nikt nie chce.
kurtz
4 tyg. temu
naobiecywali przed wyborami a teraz czas rozliczeń ,ciekawe co powiedza jak górnicy najadą na Warszawę
JACK
4 tyg. temu
Bardzo proszę Górników z SOLIDARNOŚCI o zrobienie strajku w RADOMIU niech się nowa Stolica i jej mieszkańcy przyzwyczajają do pełnienia honorów stołeczności!!!
zobaczymy
4 tyg. temu
Pojedzie pojedzie i to szybko.
Wielkopolska
4 tyg. temu
To jest tak ,jak się wierzy w gruszki na wierzbie.Po to żeśmy wywołali trzy tzw.powstania śląskie.
Ślązak Art 54
4 tyg. temu
Czy pan premier, nie jest posłem wybranym na Śląsku.Nie chce odwiedzić regionu z który reprezentuje,a który lekceważy jego problemy?. To jest tak jak wybiera się tzw.spadochroniarzy,którzy nie są związani z regionem ,a jedynym ich celem jest usadowienie swojego ty- łka w sejmowym fotelu.Ludzie kiedy wy przejrzycie na oczy i zaczniecie głosować na ludzi, którzy na względzie mają tylko dobro Ślaska.
Szmulki
4 tyg. temu
A kto premiera zmusza do czegokolwiek? Przecież górnicy zeszli najbardziej z oczu pod ziemię? Polacy strajkują bo pieniądze idą w absurdalne ręce m.in. trutnia z Torunia zamiast tam gdzie potrzeba.
Hanys z Mikul...
4 tyg. temu
I tak kopalnie trzeba pomału zamykać!! To nie jest TAJEMNA WIEDZA!!...pokłady węgla sa coraz głębiej!! ich wydobycie coraz droższe!!!....lepiej zamknąc jedną kopalnię rocznie i przebranzowić firmy współpracujące oraz fachowców z kopalń niz WSZYSTKIE NARAZ!
bDfhTahT
prawy
4 tyg. temu
Do wszystkich Gornikow, rzad podpisal agende 2030 w ktorej jest napisane ze do roku 2030 maja wsztstko zrobic zeby odejsc od wegla w strone zielonej energii! Agende podpisali wszyscy czlonkowie ONZ i wszyscy musza wypelnic warunki w niej zapisane. Warto przeczytac ja ze zrozumieniem bo tam sa punkty wyszczegolnione ktore wlasnie rzad spelnia! Wczoraj wizeminister aktywow panstwowych w wiadomosciach polsat news mial maseczke z pewnym obrazkiem i opisem. Jak dla nie to MASON czyli jestesmy sprzedani!!!!!!!!!!
Smerf
4 tyg. temu
Ten czlowiek nie owija w bawelne.Reforma sadownictwa jest mu niezbedna gdyz wyrok sadu byl nie po jego mysli.Kuriozum myslowo-pisowe! Trzeba bedzie sie rozliczyc z wydanych pozaustawowo pieniazkow.
plokij
4 tyg. temu
Sąd mówi, że nie było podstaw, to oznacza, że nie zauważa ustawy. Jakiej ustawy Sasin? Nie było żadnej ustawy, Adrian niczego takiego nie podpisał. Łżesz Sasin.
999
4 tyg. temu
W dzisiejszych czasach i technologi.Gornictwo jes zbedne.Taka prawda.Skoro tak respektuja unijne przepisy.To dlaczego nie wypuszczaja ludzi z wiezen i aresztow.Ktorzy sa osadzeni bezprawnie.Po mimo wygranych spraw w Strasburgu.
dziecinada
4 tyg. temu
Panowie Górnicy. Sam jestem ze Śląska i pochodzę z górniczej rodziny. I uważam te strajki za niepoważne i odrealnione.
Anebel
4 tyg. temu
Wy naprawdę chcecie wojny domowej!! Gornicy,metaluedzy,hutniczi i wszyscy ci co stracą prace i byt stancie do broni o wasze zycie!! Czy my żyjemy jeszcze w wolnej Polsce? Macie broń w domu? Cokolwiek do walki? To wyciagajcie!! Na POPis!!
...
Następna strona