Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pokazał projekt i usłyszał: nikt tak nie robi. Uparł się. Dziś wszyscy podziwiają dom

Działki rolne zwykle znajdują się w bardzo malowniczych miejscach. Mają też tę niewątpliwą przewagę, że cena za metr kwadratowy jest niższa, niż za typową działkę budowlaną. Najpierw jednak trzeba postarać się o warunki zabudowy. - Żeby dostać warunki zabudowy na działce rolnej na końcu świata, gdzie nie ma miejscowego planu, trzeba spełnić kilka warunków - tłumaczy właściciel domu, Piotr Rutkowski. - Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaka jest klasa ziemi. Najlepiej, żeby to była IV, V, VI, a nie I-III. Żeby był dojazd drogą gminną bezpośrednio do tej działki, a najlepiej, jeśli przy tej drodze są też inne zabudowania mieszkalne. Ostatnia kwestia to są media, przede wszystkim chodzi tu o prąd. Musi być możliwość dostarczenia prądu. Występujemy do zakładu energetycznego o potwierdzenie, że oni do tej działki doprowadzą prąd, ale też trzeba zwrócić uwagę, ile to może kosztować. To może być czasem nawet drugie tyle, co wartość działki - wyjaśnia. Dom pana...

rozwiń
0
0
116
Podziel się
Komentarze (116)
zobacz więcej komentarzy (116)
KOMENTARZE
(116)
BobBudowniczy
3 dni temu
Doskonały projekt. Materiały nie tanie ale idealnie wkomponowane powoduję, że dom jest niepowtarzalny. Dlaczego w tekście nie ma nazwiska autora projektu - architekta? To jest najważniejsza osoba w całym procesie budowlanym oprócz Inwestora.
hehe
6 dni temu
Domek z katalogu oderwany od rzeczywistości.
Taka prawda
7 dni temu
Takie przeszklenie domu,to tylko na pustyni!Dlaczego sąsiedzi mają zaglądać co ja w domu robię?Druga sprawa,to kosmiczna cena budowy takiego domu!
ttt
2 tyg. temu
Ten mostek chce zobaczyć za 5 lat ! Ludzie nie zdają sobie że robią coś co będzie wymagało ciągle troski a trzeba mieć czas na dzieci i pracę .Sklejka też w domu po paru latach się powykrzywia .
Frank
2 tyg. temu
Bardzo ładny projekt. Wbrew pozorom dom jest duży, jego mała powierzchnia użytkowa wynika z wysokich sufitów. Po samych wymiarach zew. widać, że moznaby wyciągnąć z tego domu 150 a nawet ponad 200m2. Właściciel wolał jednak przestrzeń niż chów klatkowy. Brawo. W zasadzie jedyne co mnie nurtuje to czy nie ma problemu z kunami, myszami, nietoperzami. W jaki sposób dom został zabezpieczony przed ww szkodnikami.
...
Następna strona