Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Polacy nie lubią wynajmować? Wypożyczalnie aut mogą mieć problem

7
Podziel się:

Tylko co trzeci z nas miał do tej pory styczność z wynajmem krótkoterminowym samochodu z wypożyczalni. Okazuje się również, że aż 93 proc. mężczyzn posiadających prawo jazdy kategorii B posiada także własny samochód.

Polacy nie lubią wynajmować? Wypożyczalnie aut mogą mieć problem
Nawet co trzeci mężczyzna posiadający prawo jazdy kategorii B posiada również prawo jazdy na motocykl (PAP)
bELcoiIB

Posiadacze auta w 66 proc. przypadków korzystają z niego codziennie. Do tego co czwarty kierowca (24 proc.) siada za kółko przynajmniej raz w tygodniu - pokazuje badanie instytutu SW Research na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Co ciekawe, zaledwie 5 proc. badanych prowadzi pojazd "od święta", a 3 proc. kierowców ma trudności z określeniem tego, jak często to robi. Jednocześnie jedna osoba na 50 (2 proc.) korzysta z auta wyłącznie w weekendy.

bELcoiID

Im dalej w las, tym robi się ciekawiej. Z badania dowiadujemy się, że kierowcy najczęściej jeżdżą… po zakupy (65 proc.) Mniej istotne okazują się m.in. dojazdy do pracy (64 proc.) czy za miasto (63 proc.). Ponad połowa męskich kierowców (57 proc. mężczyzn) wskazuje przy okazji, że korzysta z auta podczas weekendowych i wakacyjnych wyjazdów. Raptem co czwarty badany (26 proc.) używa go, wożąc dzieci do szkoły czy przedszkola.

Zobacz także: 500+ nie poprawia dzietności. Pieniądze można było wydać lepiej. Ekspertka tłumaczy, na co konkretnie

Nie mniej ciekawie wyglądają nasze preferencje w kwestii jakości samego pojazdu. Aż 59 proc. mężczyzn jako priorytet wskazuje bezpieczeństwo, 57 proc. wybiera z kolei komfort podróżowania, a 48 proc. niskie koszty użytkowania.

bELcoiIJ

Na dalszych miejscach znajdziemy m.in. szybkość auta (25 proc. ), wygląd samochodu (16 proc.) i pełną wiedzę techniczną na temat pojazdu (10 proc).

Ból głowy mogą mieć za to wypożyczalnie. Co prawda aż 71 proc. kierowców miało przynajmniej kilkakrotnie do czynienia z wynajmem krótkoterminowym, jednak jedynie dla 7 proc. respondentów wynajem krótkoterminowy stanowi alternatywę dla własnego pojazdu, z którego korzystają dość często.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELcoiJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
asdf
2 miesiące temu
Przestrzegam przed wypożyczalniami aut bo oni mogą z Waszymi pieniędzmi wszytko zrobić. Wystarczy uszkodzić auto a każda naprawa będzie was kosztować dziesiątki tysięcy złotych po najwyższych cenach! Pomimo pełnych ubezpieczeń to jest to eldorado dla oszustów co wypożyczają auta! sprawy są kierowane do sądów ale Wasza kasa znika na kilka lat plus makabryczne odsetki trzeba płacić zanim sąd orzeknie zwrot środków! Wystarczy poczytać opinie o wypożyczalniach aut to włos na głowie się jeży i to nie tylko w naszym kraju! Są sprawy gdzie komisja europejska nakłada MILIONOWE kary na firmy a te nadal oszukują i nie płacą tych kar! Potem się upadłość ogłasza i rejestruje kolejną firmę krzak która przez pewien okres działa w miarę uczciwie. Strzeżcie się nowej firmy na Modlinie.
...
2 miesiące temu
300 zł za dobę to wychodzi 9000 zł za miesiąc , 108 000 zł za rok i mam nowy luksusowy samochód z salonu
człowiek
2 miesiące temu
Pisząc ten artykuł, trzeba było zacząć od sprawdzenia cen w wypożyczalniach. Czysty rozbój! No to niech mają te auta i niech się dalej tak cenią, będą mieć jeszcze większą Klientelę! Powodzenia.
bELcoiJf
Taki tam
2 miesiące temu
Po powodzi na zachodzie będzie wysyp perełek w okazyjnych cenach.
Bronek
2 miesiące temu
Przecież koszty wynajmu auta są podobne do kosztu taksówki w dużym mieście. Taksówka przyjedzie pod drzwi i odwiezie pod drzwi. Nie widzę sensu w tym wynajmowaniu aut.