Notowania

Polak, który budował "afrykańskiego Amazona", został oczyszczony z zarzutów. "Interpol już mnie nie ściga"

Marek Zmysłowski stał się w Afryce celebrytą oraz rozpoznawalnym przedsiębiorcą. Jednak, jak mówi, zadarł z nigeryjskimi urzędnikami i w konsekwencji trafił na listę Interpolu. - Teraz wreszcie przyznali, że nigdy nie powinienem na nią trafić - mówi money.pl Zmysłowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Archiwum prywatne)
Marek Zmysłowski stał się rozpoznawalną postacią w Afryce (Fot: Marek Zmysłowski)

Polak od 2013 r. mieszkał w Nigerii. Szybko zyskał status biznesowego celebryty - głównie dzięki temu, że był współzałożycielem Jovago.com, startupu nazywanego "afrykańskim Amazonem".

- Jedyny dowód? Zeznania ofiary. Nic więcej. Tylko "zeznania". Wyobraź sobie, że idziesz na policję i mówisz, że sąsiad ukradł ci milion dolarów. I teraz policja, ot tak, idzie aresztować twojego sąsiada. Nawet nie sprawdza, czy kiedykolwiek miałeś milion dolarów. Nawet nie pyta, czy masz jakiekolwiek dowody na kradzież - mówił w rozmowie z money.pl.

Rosja sprzedaje wieprzowinę Chinom. Polska nie może. "To układanki polityczne". Obejrzyj wideo:

Jednak jak się okazało, to wystarczyło, by trafić na listę poszukiwanych Interpolu. Gdy więc Zmysłowski wylądował pewnego dnia w Warszawie, od razu zatrzymały go polskie służby.

Jak opowiada jednak, wreszcie udało mu się oczyścić nazwisko.

- Interpol zdjął mnie z listy i przyznał, że nakaz nigdy nie powinien zostać wstawiony w mojej sprawie. Polska prokuratura zamknęła sprawę o ekstradycje z uwagi na brak dowodów ze strony nigeryjskiej. Nakazy aresztowania z Nigerii zostały natomiast uznane za nieważne przez Nigeryjski sad najwyższy - mówi nam Zmysłowski.

Polak napisał o swojej historii książkę, która, jak mówi, ma niebawem mieć premierę w USA, Wielkiej Brytanii, RPA, Kenii oraz Nigerii. Zyski z jej sprzedaży mają pójść na cele charytatywne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nigeria, prawo, gospodarka, marek zmysłowski, afryka, interpol
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-11-2019

ŚlązakCzyli Polska jak Nigeria.

10-11-2019

dziadk marynaezn Nigeria?Łapownictwo i korupcja,samowola wojska i policji.Byłem,widziałem!

10-11-2019

Twój nickPo co wyjeżdżał skoro mamy to samo u nas?

Rozwiń komentarze (12)
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne