Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Policja nie odpuszcza. Blisko 600 mandatów za brak maseczki

276
Podziel się

W sobotę policjanci ukarali mandatami 597 osób. 589 osób pouczono, a w 177 przypadkach skierowano sprawy do sądów – poinformowała Komenda Główna Policji. Większość spraw dotyczyła braku maseczek ochronnych w pomieszczeniach i środkach transportu publicznego.

Policja nie odpuszcza. Blisko 600 mandatów za brak maseczki
Policja (Materiały WP)
bEihwmXp

Od soboty nie trzeba już nosić maseczek ochronnych, ale tylko na świeżym powietrzu. W pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Za nieprzyswojenie tej wiedzy grożą mandaty.

W ciągu ostatniej doby policja wykonała 16 439 kontroli w środkach publicznego transportu drogowego, placówkach handlowych oraz innych miejscach kontrolowanych w związku z wprowadzeniem stanu epidemii.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Marek Belka: Podatki nie muszą być niskie
bEihwmXr

Policjanci wypisali 597 mandatów, a w 177 przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. Pozostałe przypadki, w których policja stosowała sankcje, dotyczyły m.in. złamania zakazu gromadzenia się.

Łącznie od początku działań związanych z kontrolą przestrzegania obostrzeń policja wystawiła ponad 606 tys. mandatów. Ponad 425 tys. razy funkcjonariusze stosowali wobec osób pouczenie, a w niemal 105 tys. przypadkach kierowali wniosek o ukaranie do sądu.

bEihwmXx

Przed rozpoczęciem weekendu Komenda Główna Policji przypominała, że luzowanie obostrzeń nie oznacza ich całkowitego zniesienia, a policjanci niezmiennie będą sprawdzać, czy są one przestrzegane.

"Osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami" – podkreślił rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEihwmXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(276)
ale jaja
miesiąc temu
Aby Policja nie znała prawa - wstyd. Żadne rozporządzenie nie może być niezgodne z konstytucją. Mandaty do kosza.
ixi
miesiąc temu
Pan Ciarka, w związku z lekceważeniem OBOWIĄZUJĄCEGO prawa, wprowadzaniem opinii publicznej w błąd poprzez szerzenie w mediach informacji w oczywisty sposób nieprawdziwych oraz w związku z wielokrotnym bezspornym przekroczeniem uprawnień również będzie musiał liczyć się z konsekwencjami. Dyscyplinarnymi i karnymi. Czekamy tylko, aż ugruntuje się linia orzecznicza sądów w tym zakresie, a dotąd jeszcze nawet jednego pozytywnego dla policji wyroku w temacie "obostrzeń" nie znalazłem.
Ewelina
miesiąc temu
Wielu tych milicjantow to na ciecia sie nie nadaje, poprzymowali ich na szybko do wypiswania mandatow za maseczki albo nekania przedsiebiorcow. Przyjdzie czas na redukcje zatrudnienia to pozostanie po nich tylku smrod spoleczny.
bEihwmXT
Greg
miesiąc temu
Proponuję karać psy za nielegalne spisywanie i wystawianie mandatów
TenTego
miesiąc temu
Nigdy nie podam ręki komuś, kto nielegalnie nachodził przedsiębiorców i wystawiał mandaty za maseczki. Mam w rodzinie takiego jednego, cała rodzina się go wyparła i wstyd nam za niego. Dopóki będzie pracował w policji nie będziemy utrzymywać kontaktu.
...
Następna strona