Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
TOS
|

Koronawirus. Amerykańska agencja pozwala ściągnąć maski osobom w pełni zaszczepionym

191
Podziel się

Amerykańska agencja ds. zapobiegania chorobom CDC ogłosiła w czwartek nowe wytyczne dla osób w pełni zaszczepionych. Zgodnie z nowymi zasadami osób tych nie dotyczą już właściwie żadne restrykcje.

Koronawirus. Amerykańska agencja pozwala ściągnąć maski osobom w pełni zaszczepionym
Według najnowszych danych 154 miliony Amerykanów przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki. (PAP)
bEgCeQOJ

- Każdy, kto jest w pełni zaszczepiony, może podejmować wszelkie aktywności, na zewnątrz i w pomieszczeniach zamkniętych, bez noszenia maseczki i bez zachowywania dystansu społecznego - oznajmiła w czwartek Rochelle Walensky, dyrektor CDC. Jej wypowiedź cytują m.in. CNN i Associated Press.

- Wszyscy długo czekaliśmy na ten moment, w którym będziemy mogli wrócić do swego rodzaju normalności - dodała. - Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, możesz wrócić do robienia tych rzeczy, które przestałeś robić przez koronawirusa - zachęciła.

Walensky powołała się na wyniki dwóch badań - przeprowadzonych w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych - z których jednoznacznie wynika, że zaszczepienie w ogromnym stopniu chroni przed koronawirusem.

bEgCeQOL
Zobacz także: Koniec z absurdem w emeryturach. Prezes ZUS komentuje

Od ogólnej zasady są jednak pewne wyjątki. Według nowych wytycznych nawet zaszczepieni nadal muszą nakładać maskę w środkach transportu publicznego: autobusach, pociągach, samolotach. Obowiązek pozostaje też w takich miejscach, jak szpitale, więzienia i schroniska dla osób bezdomnych.

Walensky zastrzegła także, że decyzja nie jest nieodwołalna. - Poprzedni rok pokazał nam, że wirus może być nieprzewidywalny. Dlatego jeśli sytuacja się pogorszy, zawsze jest szansa, że będziemy musieli zmienić te rekomendacje - wyjaśniła.

bEgCeQOR

Na razie jednak - jak komentuje agencja AP, sytuacja w Stanach Zjednoczonych mocno się poprawia. Dzięki postępującej akcji szczepień USA mogą się pochwalić bardzo pozytywnymi danymi, które pokazują słabnięcie epidemii. W kraju tym w ostatnich dniach notuje się najmniej zakażeń koronawirusem od września ubiegłego roku. Liczba osób umierających z powodu COVID-19 jest zaś najniższa od kwietnia 2020 roku.

Według najnowszych danych 154 miliony Amerykanów przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki. To 46 proc. całej populacji. Z tego w pełni zaszczepionych jest już ponad 117 milionów ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgCeQPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(191)
F5f5f6ff
4 tyg. temu
No cóż w ameryce pokazali na wyborach że tam demokracji nie ma. Dyskryminacja też jest popierana.
Paweł
4 tyg. temu
Jestem rezydentem w USA, przyjechałem do Polski na miesiąc i tutaj szok. Masek w USA nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni tylko w sklepach. Nosi tylko kto chce więc w artykule ktoś celowo kłamie.
Polak
4 tyg. temu
Widac nie ma chętnych na te dobro od bila getsa, a 0ni chcieli zeby wszyscy szczepili się co roku to może potrwać parę lat
bEgCeQPn
Ja
4 tyg. temu
Później jak nie będą już potrzebni to będzie można daną osobę zaszczepiona zlikwidować żeby nie wypłacać emerytur itp zostaną najsilniejsi najzdrowsi żeby móc pracować a paszporty szczepień są po to by kontrolować ludzi trzeba być osłem dając się zaszczepić
Tych
4 tyg. temu
Zobaczymy na jesień... I za rok.. Dwa...
...
Następna strona