Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Policjanci dostaną nagrody. Co najmniej tysiąc złotych brutto dla funkcjonariusza

226
Podziel się:

Policjanci dostaną nagrody za służbę podczas epidemii koronawirusa. Do rozdysponowania są 54 miliony złotych.

Policjanci dostaną nagrody za pracę podczas epidemii
Policjanci dostaną nagrody za pracę podczas epidemii (Filip Blazejowski / Forum)

Takie są ustalenia RMF FM. Jak dowiedział się reporter stacji, szeregowi funkcjonariusze dostaną co najmniej tysiąc złotych brutto. Pieniądze popłyną do ponad 50 tysięcy policjantów.

W przypadku kadry kierowniczej w grę wchodzi podwyżka dodatków funkcyjnych o średnio 500 zł. Ma ona dotyczyć około 200 osób na wyższych stanowiskach: komendantów, ich zastępców, dyrektorów, naczelników policji.

Jak tłumaczy Komenda Główna Policji, nagrody to efekt tego, że policjanci pełniąc służbę w sanitarnych punktach kontrolnych, na granicach, czy kontrolując osoby na kwarantannie, wykonywali obowiązki z narażeniem zdrowia, a nawet życia.

Zobacz także: Obejrzyj też: Praca za granicą. "Wschodnie Niemcy są uzależnione od Polaków"

Wszystkim policjantom na stanowiskach wykonawczych zostanie wypłacony również ekwiwalent za przepracowane nadgodziny, na co przeznaczono 140 milionów złotych.

Wszystkie środki finansowe, przyznane policjantom, pochodzą z budżetu policji i nie wymagały pozyskania funduszy z innych źródeł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(226)
Mar
2 lata temu
Zasłużyli. Np strzelaniem do uciekających. Jeden dostał kulkę w plecy, drugi w tył głowy. O morderczej pani policjant co zamordowała własne dziecko nie wspomnę. Wzorowi i wurozniajacy się milicjanci. Zasłużyli.
co to jest PO...
2 lata temu
Polskie Oddziały Likwidacji i Ciemiężenia Jednostek Inteligentnych
kolec
2 lata temu
nagrody były, są i będą w okolicy święta Policji tak się dzieje od wielu wielu lat. więc nie rozumiem o co krzyk? bo i kwoty są zbliżone do tych sprzed lat. szału z tymi premiami to nie ma bo to nie CBA
Sprawiedliwy
2 lata temu
Z tego co wiem to w ślubowaniu jest mowa o pełnieniu służby nawet z narażeniem życia. Natomiast niema tam mowy o dodatkowych nagrodach za to. To teraz proszę o takie same nagrody dla pielęgniarek lekarzy ludzi sprzedających w sklepach ,ogółem dla wszystkich którzy musieli pracować w tym czasie.
qaz
2 lata temu
strach ma wielkie oczy to i nagrody wielkie.
...
Następna strona