Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Polityka prorodzinna w Polskim Ładzie. "Urlopu rodzicielskiego nie wydłużymy"

- Praca zdalna sprawdziła się. Jeśli jest dobrze zorganizowana, to pracownicy chętnie z niej korzystają. Także elastyczny czas pracy to rozwiązanie, które jest dla rodziców ważne, jak choćby praca w niepełnym wymiarze pracy – powiedziała w programie "Money. To się Liczy” Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. – Polski urlop rodzicielski w wymiarze roku na tle innych krajów wypada naprawdę znakomicie. To, co wymaga wsparcia i poprawy, to poszerzanie opieki w żłobkach i przedszkolach oraz godzenie wychowania dzieci z pracą zawodową. Tu praca zdalna i elastyczność są bardzo ważne, dlatego dyskusje na ten temat prowadzone są w ramach spotkań Rady Dialogu Społecznego.

KOMENTARZE
(6)
ROZUM
3 lata temu
Już i tak prowadzimy tak absurdalną politykę, że reprodukcja w Polsce nie ma sensu. Łaczne (społeczne i prywatne) koszty utrzymania dziecka znacznie przekraczają przeciętnę produktywność. Czyli dzieci nigdy nie zarobią na wydatki związane z ich wychowaniem. A jeśli nie zarobią to będą o te wydatki (+koszty kapitału + utracone korzyści) biedniejsze. W sumie to nie będą miały za co żyć gdy dorosną, a nawet wcześniej. To ssmobójcza, niehumanitarna polityka.
Ktosik
3 lata temu
Czy kierowca może pracować zdalnie?
Ala
3 lata temu
Nie wszyscy pracują zdalnie niektórzy męczą się w fabryce na trzy zmiany lub po 12 godzin za Najniższa krajowa i co kiedy mam mieć czas na dzieci jak pieniędzy nie mam a po pracy jestem wykonczona
Pracodawca
3 lata temu
Trzeba zlikwidować urlop za czas zwolnienia lekarskiego. To absurd, że za 6 miesięcy L4 należy się 10 dni urlopu....
ela
3 lata temu
Polacy to zaorany przepracowany naród ,uwazam ze urlop dla ludzi 55+ powinien byc wydłuzony do 36 dni w roku! zwiazki zawodowe maja tu duze pole do działania ale milcza , 40 % zaoranych harówa mezczyzn w Polsce nie dożywa emerytury i o to chodzi!