Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
28.05.2008 07:19

Al-Kaida: Zaatakujcie Zachód bronią masowego rażenia

FBI zapowiada, że wkrótce pojawi się nowe przesłanie terrorystow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Amerykańskie FBI podało, że Al-Kaida opublikuje w internecie w ciągu najbliższej doby nowe przesłanie, w którym wezwie do użycia przeciw Zachodowi broni masowego rażenia.

Przedstawiciele wywiadu podkreślili przy tym, że nie ma żadnych dowodów na to, by terrorystyczna siatka osiągnęła zdolność do faktycznego użycia takiej broni.

FBI powołało się na organizacje monitorujące islamistyczne strony w internecie. Podały one, że w ciągu 24 godzin Al-Kaida zamieści w internecie nowe nagranie wideo, w którym wezwie dżihadystów, by atakowali Zachód z użyciem broni biologicznej, chemicznej i jądrowej.

Cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel wywiadu powiedział, że nie ma żadnych dowodów na to, by Al-Kaida była zdolna do użycia broni masowego rażenia. - _ Lecz z pewnością jest to ich zamiarem i musimy być tego świadomi i zaniepokojeni tym _ - dodał.

Rzecznik FBI Richard Kolko wyjaśnił, że do organów ochrony porządku publicznego rozesłano zwyczajowe ostrzeżenie o spodziewanym apelu. Jak podała telewizja ABC, w ostrzeżeniu podkreśla się, że nic nie świadczy o zaistnieniu bezpośredniego zagrożenia.

Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz