Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie zainstalują w Polsce nieuzbrojone Patrioty?

0
Podziel się:

Mają one służyć tylko do celów ćwiczeniowych.

Amerykanie zainstalują w Polsce nieuzbrojone Patrioty?
(PAP/EPA)
bEEsbxKJ

Możliwe, że rakiety Patriot instalowane w Polsce będą nieuzbrojone.

Jak dowiedziała się _ Gazeta Wyborcza _, amerykańskie rakiety Patriot, które mają być zainstalowane w Polsce jeszcze w tym roku, będą nieuzbrojone.

Według gazety Amerykanie chcą zainstalować u nas baterie w celach ćwiczeniowych. Nie wiadomo gdzie miałyby się znajdować głowice do nich, możliwe, że dopiero w Niemczech.

bEEsbxKL

PremierDonald Tusknie potrafił potwierdzić ani zaprzeczyć tym informacjom. Powiedział, że rozmawiał z prezydentem Barackiem Obamą oraz wiceprezydentem Joe Bidenem. Obaj są zdania, że strategia dotycząca rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej nie jest jeszcze ustalona.

ZOBACZ TAKŻE:

Donald Tusk chce jednak sprawę wyjaśnić jak najszybciej. - _ W przyszłym tygodniu będę oczekiwał pełnej informacji od ministrów Sikorskiego i Klicha w sprawie etapu negocjacji z Amerykanami, dotyczących przekazania Polsce rakiet Patriot - _powiedział w weekend Donald Tusk.

bEEsbxKR

_ - Rakiety Patriot miały być elementem uzupełniającym projekt tarczy antyrakietowej. Na razie wiemy jedno, że Amerykanie są gotowi rozważyć sprawę nawet przy zatrzymaniu projektu tarczy i projekt z Patriotami realizować _- zaznaczył Tusk. _ To jest dobry sygnał, a nie zły _ - ocenił premier.

Jeden z rozmówców Gazety Wyborczej twierdzi, że decyzja o zamontowaniu nieuzbrojonych rakiet to ukłon w stronę Rosji - _ nowe otwarcie, które zakłada niedrażnienie Rosji. _

bEEsbxLm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)