Notowania

wybory
20.03.2010 15:25

Andrzej Lepper znów powalczy o prezydenturę

Lider Samoobrony: Nie znikniemy ze sceny politycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Andrzej Lepperzapowiada, że jego partia nie zniknie ze sceny politycznej, gdyż jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek zmobilizowana do wyborów. Dodał też, że działacze jego partii są przygotowani na trudną i długotrwałą walkę.

Lepper zapowiedział, że będzie walczył w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Były wicepremier uważa, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ordynacji wyborczej zakazująca startu w wyborach osobom skazanym, jest skierowana wyłącznie przeciwko jego osobie. Szef Samoobrony jest przekonany, że ustawodawcy przestraszyli się, że może on zabrać im głosy wyborców. Lepper ma nadzieję, że prezydent nie dopuści do przyjęcia tej ustawy.

Miesiąc temu szef Samoobrony został skazany w pierwszej instancji na dwa lata i trzy miesiące więzienia za udział w tak zwanej seksaferze. Szef Samoobrony odwołał się od wyroku.

Andrzej Lepper ubiegał się już o fotel prezydencki trzy razy. Szefowi Samoobrony nigdy nie udało się wejść nawet do drugiej tury wyborów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Lepper chce przeprosin od ministra sprawiedliwości ]( http://news.money.pl/artykul/lepper;chce;przeprosin;od;ministra;sprawiedliwosci,90,0,593498.html )
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz