Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ue
22.07.2008 16:15

Aresztowanie Karadzicia otworzy drogę do UE?

Serbia liczy,że w tym roku otrzyma status kraju kandydującego do Unii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*W związku z aresztowaniem Radovana Karadżicia szef serbskiej dyplomacji Vuk Jeremić powiedział , że Belgrad liczy, iż jeszcze przed końcem roku otrzyma status kraju kandydującego do Unii Europejskiej. *

Jeremić poinformował, że nowy rząd Serbii już w czwartek może zdecydować o wysłaniu z powrotem swych ambasadorów do państw UE.

Ambasadorów Belgrad odwołał w proteście przeciwko uznaniu przez te kraje niepodległości Kosowa, byłej prowincji serbskiej.

_ - A wszystko po to, by ułatwić osiągnięcie naszego celu, jakim jest otrzymanie statusu kraju kandydującego do UE _ - powiedział Jeremić.

Minister tłumaczył, że zbliżenie Serbii z UE jest jednym ze strategicznych celów nowego rządu. _ - Myślę, że już to udowodniliśmy. Będziemy dalej dokonywać maksymalnych wysiłków, by zbliżać się do UE _ - zapewnił.

Co na to UE? - _ Dziś z pewnością jesteśmy bliżej statusu kraju kandydującego dla Serbii _ - powiedział komisarz UE ds. rozszerzenia Olli Rehn. Odesłał jednak do ministrów państw UE z pytaniem kiedy to nastąpi, bo to rządy podejmują w tej sprawie jednomyślną decyzję.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz