Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Armia czeka na chętnych do Narodowych Sił Rezerwy

0
Podziel się

Rezerwiści będą pracować i przechodzić okresowe szkolenia.

Armia czeka na chętnych do Narodowych Sił Rezerwy
(MON/isaf.wp.mil.pl)
bEivVoWJ

Do Wojskowych Komend Uzupełnień zaczynają się zgłaszać pierwsi chętni do służby w Narodowych Siłach Rezerwy. Jest to tworzony w ramach _ uzawodowienia _ polskiej armiisystem uzupełnień dla jednostek zawodowych.

Major Andrzej Krahel, szef wydziału rekrutacji WKU w Siedlcach powiedział Radiu Podlasie, że żołnierz Narodowych Sił Rezerwy może zostać zmobilizowany w wypadku konfliktu zbrojnego.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA KRAHELA:

Rezerwiści będą na co dzień pracować w cywilnych zawodach, odbywając jedynie okresowe szkolenia dla podtrzymania żołnierskich umiejętności. Armia będzie mogła sięgać po nich nie tylko w przypadku wojny, ale także podczas klęsk żywiołowych i innych sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

bEivVoWL

Major Krahel powiedział, że choć rekrutacja do Narodowych Sił Rezerwy rozpoczyna się w styczniu, jednak zainteresowani zgłaszają się już teraz.

*POSŁUCHAJ ANDRZEJA KRAHELA: *

Wojsko Polskie chce mieć do dyspozycji 20 tysięcy przeszkolonych rezerwistów. Połowa ma podpisać kontrakty w ciągu przyszłego roku.

bEivVoWR
Raport Money.pl
*10 lat w NATO. Żołnierz kosztuje trzy razy więcej * Minęła 10 rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. W tym czasie polskie wojsko zostało odchudzone o blisko 40 proc. Jeden żołnierz kosztuje nas jednak prawie trzy razy więcej niż w 1999 roku. Czytaj w Money.pl
bEivVoXm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)