Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
18.03.2010 19:07

Ashton wzywa Izrael: Skończcie blokadę Gazy

Władze Izraela uczyniły wyjątek, zezwalając szefowej dyplomacji UE na odwiedzenie Strefy Gazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Izrael blokuje Strefę Gazy od przeszło trzech lat.

Pani Ashton odbywa swą pierwszą podróż na Bliski Wschód od czasu objęcia funkcji koordynatora polityki zagranicznej w Unii Europejskiej.

W Strefie Gazy spotkała się z: przedstawicielami organizacji humanitarnych niosących pomoc tamtejszym mieszkańcom oraz z osobistościami palestyńskimi nie związanymi bezpośrednio z rządem Hamasu. Po tych rozmowach zaapelowała o położenie kresu _ cierpieniom Gazy _.

Szefowa unijnej dyplomacji zapowiedziała, że cierpienia te będą tematem spotkania _ kwartetu _ zajmującego się konstruowaniem pokojowych rozwiązań na Bliskim Wschodzie. W skład kwartetu wchodzą przedstawiciele ONZ, UE, Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Władze Izraela uczyniły dla pani Ashton wyjątek, zezwalając jej na odwiedzenie Strefy Gazy. Zazwyczaj odmawiają pozwolenia osobistościom politycznym i przedstawicielom organizacji międzynarodowych, ponieważ uważają, że takie wizyty są dyskontowane politycznie przez islamski Hamas, kontrolujący od 2007 roku Strefę Gazy.

Przed udaniem się do Gazy szefowa dyplomacji unijnej odbyła rozmowy z prezydentem Izraela Szimonem Peresem. Powiedziała mu, że _ stara się pomóc w wysiłkach pokojowych na Bliskim Wschodzie, którym przewodzą Stany Zjednoczone _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz