Notowania

wietnam
11.02.2010 07:36

Atak hakerów na strony krytykujące politykę wobec Chin

Dwie wietnamskie strony zostały zaatakowane przez hakerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(torres21/CC/Flickr)

Dwie wietnamskie strony internetowe, na których krytykowano politykę rządu w Hanoi wobec Chin, zostały zaatakowane przez hakerów i zablokowane - poinformowała agencja Associated Press.

Kilka miesięcy wcześniej komunistyczne władze Wietnamu zablokowały serwis społecznościowy Facebook.

Obie zaatakowane strony, choć próbowały rozszerzać granice wolności słowa w Wietnamie poruszając delikatną kwestie stosunków z potężnym sąsiadem, miały umiarkowany ton i nie wzywały do obalenia w kraju systemu jednopartyjnego - pisze AP.

Kwestia ich zamknięcia zbiegła się w czasie z aresztowaniami wietnamskich opozycjonistów - w ciągu ostatnich trzech miesięcy zatrzymano 16 z nich.

Stronę blogosin.org zablokowano na początku tego tygodnia. Jej autor krytykował też korupcję i ośmieszał niekompetencję urzędników.

Druga strona, bauxitevietnam.info, została założona w ubiegłym roku, aby sprzeciwić się rządowym planom uruchomienia gigantycznej kopalni boksytu. Jej administrator twierdzi, że zmagał się z hakerami od grudnia. Obecnie strona jest już dostępna na nowym serwerze. Stronę odwiedziło dotychczas 17 milionów osób zaniepokojonych rządowymi planami dotyczącymi kopalni.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wietnam i Chiny po 30 latach mają oficjalną granicę ]( http://news.money.pl/artykul/wietnam;i;chiny;po;30;latach;maja;oficjalna;granice,122,0,412282.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wietnam, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz