Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
platforma
24.10.2007 03:29

Audytorzy Platformy prześwietlą służby specjalne

Polityk PO, Paweł Graś, zajmujący się specsłużbami zapowiedział, że jego formacja gruntownie przeanalizuje ich działalność.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polityk PO, Paweł Graś, zajmujący się specsłużbami zapowiedział, że jego formacja gruntownie przeanalizuje ich działalność.

Kontrola czeka Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Służbę Wywiadu Wojskowego, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencję Wywiadu i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Platforma zapowiada, że audyt będzie podstawą do decyzji strukturalno-organizacyjnych w służbach. Graś zapowiada, że po analizach maja zapaść decyzje o tym, czy wywiad i kontrwywiad wojskowy zostaną połączone. Dodaje, że o wszystkim ostatecznie rozstrzygnie nowy premier, Donald Tusk.

Jak pisze "Dziennik", Platforma powierzy sprawdzenie służb w większości fachowcom, a nie politykom. Nieoficjalnie mówi się, że to Paweł Graś będzie szefem "audytorów". Najprawdopodobniej pomagać mu będą Konstanty Miodowicz i Marek Biernacki. W grupie ekspertów PO ma się również znaleźć były szef WSI w rządzie AWS, generał Tadeusz Rusak.

Tagi: platforma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz