Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
władysław bartoszewski
29.09.2007 16:50

Bartoszewski: Chcę umrzeć w kraju suwerennym i stabilnym

Mamy teraz do czynienia z akrobatyką prawną, a więc z naciąganiem i omijaniem przepisów - stwierdził były szef MSZ na konwencji PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Mamy teraz do czynienia z akrobatyką prawną, a więc z naciąganiem i omijaniem przepisów - stwierdził obecny na krakowskiej konwencji Platformy ObywatelskiejWładysław Bartoszewski.

Bartoszewski powiedział, że obecne rządy mają wiele wspólnego z "falandyzacją prawa" dokonywaną przez doradcęLecha Wałęsyi nazwał je "działalnością na oba ziobra".

Jego zdaniem, Polska potrzebuje rządu, a nie - jak to określił - "nierządu". Zaznaczył, że chodzi o taką władzę, która będzie szanowała ludzi.

Powiedział, że ma już 85 lat i chciałby umrzeć w kraju suwerennym i stabilnym.

Były minister spraw zagranicznych zaapelował do obecnych, by nie wierzyli "frustratom i dewiantom politycznym, którzy odreagowują na narodzie swoje kompleksy".

Bartoszewski tłumaczył, że zarówno on, jak iBronisław Komorowski, pracując w rządzie Jerzego Buzka "nie pracowali na kolanach, ale przy biurku".

Wyjaśnił, że nie jest w stanie znieść faktu, że obecne władze plują w lustro mówiąc, że większość byłych dyplomatów to agenci obcych wywiadów.

Bartoszewski życzył Platformie, by zwyciężyła teraz, a nie za kolejne lata.

Tagi: władysław bartoszewski, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz