Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie ekstradycja Misztala?

0
Podziel się:

Prokuratura przygotowuje wniosek o ekstradycję przebywającego w USA byłego posła Piotra Misztala.

Będzie ekstradycja Misztala?
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Prokuratura przygotowuje wniosek o ekstradycję przebywającego w USA i podejrzanego o wyłudzenia byłego posłaPiotra Misztala.

- _ Prawdopodobnie jeszcze w marcu wniosek o ekstradycję zostanie przekazany stronie amerykańskiej _ - powiedziała prokurator Ida Marcinkiewicz-Baca z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Prokuratura przygotowuje obecnie tłumaczenia materiałów śledztwa, liczących kilkadziesiąt tomów. Po ich analizie strona amerykańska uzna, czy ekstradycja jest dopuszczalna.

ZOBACZ TAKŻE:

Misztal ma usłyszeć zarzuty dotyczące kierowania działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw gospodarczych, zajmującej się w latach 2003-2006 na terenie Krakowa, Łodzi i innych miejscowości m.in. handlem fałszywymi fakturami i wyłudzeniami podatkowymi.

Były poseł (najpierw Samoobrona, później bezpartyjny), przebywający w USA i posiadający też amerykańskie obywatelstwo, dotąd trzykrotnie przekładał swój przylot do Polski. Najpierw miał wrócić 21 stycznia, później 26, a potem twierdził, że przyleci we wtorek - 29 stycznia.

Jak wyjaśniał wtedy w rozmowie z PAP, powodem tego, że nie przyleciał, był pogarszający się stan zdrowia jego matki. Stwierdził także, że jego ewentualny powrót w lutym jest uzależniony od stanu zdrowia jego matki.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)